Nabídka pro školy

Projekt Tanec školám, který přináší pravidelnou kreativní pohybovou výuku s umělci přímo do škol, vstupuje i do online prostoru. Nabízíme sérii 3 navazujících lekcí v rámci vaší online výuky. Protažení, tvořivé pohybové hry a rytmické výzvy s tanečním a hudebním umělcem. „Tanec školám online" doplňují i metodická inspirační videa pro učitele jak pracovat s dětmi ve třídě nebo při distanční výuce. Díky online prostoru vystupujeme mimo náš region, můžou se přihlásit školy z celé ČR a díky tomu zažít netradiční pohybově-taneční lekce. Stream lekcí bude probíhat z divadla PONEC.
Lektoři jsou aktivní umělci, s kterými divadlo PONEC dlouhodobě spolupracuje.

Pokud to aktuální situace umožní, jsme připraveni tančit s dětmi naživo venku! A to formou pravidelných lekcí nebo jednorázových intenzivních workshopů.(Praha a středočeský region.)

Více informací a rezervace: martina.filinova@tanecpraha.eu
Zjistěte více o celém projektu zde

Mrzí vás, jak je školní výuka limitovaná a neumožňuje se dětem protáhnout, vybít nahromaděnou energii a pobavit se u společných her? Máme pro vás inspiraci jak oživit výuku o tvůrčí aktivity nebo rozhýbat děti před počítačem.

Ve spolupráci s Ostružina z.s.:
Tanec a fyzika

Autorky představení Tanec a fyzika, Barbora Látalová a Zdenka Brungot Svíteková (Ostružina z.s.) vás zvou do své fyzikálně-choreografické laboratoře. Aneb jak je možné fyziku vnímat pohybem? Během dílny žáci prozkoumají některé fyzikální jevy z představení, rozpohybují se a na závěr si vytvoří vlastní online choreografii. 

Bláznivé tance
Udělejte si “přestávku” a prostor v online výuce pro estetický i pohybový zážitek. Co vás čeká? Krátká filmová ukázka představení, debata s umělcem a zajímavé pohybové úkoly inspirované jeho představením. Možnost jednorázové dílny nebo série 4 navazujících dílen s různými umělci.

Cena dílny: 40 Kč/žák
Více informací a rezervace: barbora.makalova@tanecpraha.eu

Speciální nabídka 2021

Speciální akce pro školy 2021. Objednejte si z nabídky dětských představení divadla PONEC a pozvěte tak umělce přímo do vaší školy. Vaši žáci tak mohou zažít přímo celé představení anebo tvořivou pohybovou dílnu s umělci, inspirovanou představením. 

Představení (pro jednu, maximálné 2 třídy) jsme schopni adaptovat pro prostory tělocvičny, případně jiné vhodné větší místnosti, některé se také mohou odehrát venku v areálu školy. Pro realizaci dílny postačí i větší třída. Při realizaci akcí ve škole respektujeme veškerá aktuální hygienická opatření, včetně testování. Objednejte si představení nebo dílnu přímo do vaší školy, pro třídu, za stejnou cenu, jako v divadle.

Představení

Mirka Eliášová a kol: Svět z papíru
Interaktivní hravé představení pro čtyři tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru.Dobrodružství objevování prostoru, pohybu, bezmezné inspirace a čiré radosti prostřednictvím obyčejného kousku papíru.
+ možnost pohybové dílny

Barbora Látalová, Tereza Říčanová: Kozí kraviny
Jak dokáže život s krávou inspirovat k tvorbě knížky nebo divadelního představení? Jak zní odpověď na otázku Jak tančí kráva?

Barbora Látalová a kol: Karneval zvířat
Ocitněte se na alespoň na okamžik v živočišné říši plné přírodních živlů a roztodivných stvoření s představením, které cestovalo například i po Faerských ostrovech.
+ možnost pohybové dílny

tYhle: Výš
Dvě živelné postavy, dva performeři, kteří se chtějí dostat výš, ale v cestě jim stojí i něco více než gravitace. Kdy spolupracovat a kdy se snažit sám za sebe?

Dílny do škol
(45 min, exkluzvině pro třídu):

Mirka Eliášová:
Škatulení
Prostřednictvím pohybových a tanečních her s krabicí, touto zdánlivě všední a běžnou věcí mohou děti vstoupit do prostoru pohybu, tance, vzájemné komunikace a fantazie i toho, co všechno mohou krabice představovat, jak z nich stavět, jak oddělovat či propojovat... 
Pro děti 4-11 let.

Momo
Čas a jeho prožívání je tématem představení Momo, z kterého vychází tato dílna. Prostřednictvím tanečně-pohybových her získává abstraktní veličina konkrétní kvality a vlastnosti. Mimo pohybového aparátu se u dětí rozvíjí představivost, abstraktní myšlení, možnosti vnímání a prožívání, či schopnost samostatné i skupinové práce.

Cena programů:
Online dílna: 40 Kč / žák
Představení na škole: 90 Kč/ žák
Dílna na škole: 60 Kč / žák

Interaktivní taneční představení pro MŠ a I. stupeň ZŠ  uváděné v dopoledním čase, s možností doplnění o pohybovou dílnu přímo ve vaší škole:
19. 10. Mirka Eliášová a kol.: Momo (8 - 15 let)
26. 10. Barbora Látalová, Tereza Říčanová: Kozí kraviny (od 5 let)
9. 11. Barbora Látalová, Zdenka Brungot Svíteková: Tanec a fyzika. Fg = G [(m1m2)/r2] (od 6 let)
7. 12. Mirka Eliášová a kol.: Svět z papíru (5 - 12 let)
21. 12. Barbora Látalová a kol.: Karneval zvířat (5 - 12 let)
18. 1. 2021 Florent Golfier, Lukáš Karásek / tYhle: Výš (od 5 let)

Pro žáky II. stupně ZŠ a studenty SŠ uvádíme v dopoledním čase inscenace z repertoáru divadla PONEC, které oslovují mladé publikum
16. 11. VerTeDance, Jiří Havelka, Clarinet Factory: Korekce (od 11 let)
11.11. Dora Sulženko Hoštová: Progres (od 12 let)
17. 12. Viktor Černický: PLI (od 10 let)

Pokud byste inscenaci rádi viděli předem, zajistíme vám na některou z repríz vstupenku zdarma.
V případě, že by vás zaujalo i jiné představení večerního programu a rádi byste ho se svými žáky viděli v době vyučování, neváhejte nás kontaktovat, pokusíme se pro vás najít vhodný termín.

FAMILY FRIENDLY program zahrnuje inscenace z repertoáru divadla PONEC, které uvádíme v dřívějším čase a to v 18 hodin. I na tato představení je možné rezervovat vstupenky pro vaši třídu.

Cena vstupenky je 90 Kč za jednoho žáka, na každou třídu mají 2 pedagogové vstup zdarma.
V případě dotazů nebo zájmu o rezervaci představení pište na radmilakrasenska@tanecpraha.eu

S cílem umožnit bližší kontakt dětí s umělci nabízíme tematické pohybové dílny přímo na školách (MŠ a ZŠ). Kreativní práce s dětmi vede k hlubšímu vnímání a chápání přínosu umění. Dílny vedou profesionální umělci z daných představení a realizují je přímo ve třídách, popř. tělocvičně či jiných vhodných prostorách školy. Mohou proběhnout před nebo po zhlédnutí představení v individuálně domluveném termínu a přiblíží dětem tvořivé a pohybové principy, z nichž dílo vychází.

Délka: 45 min
Cena: 60 Kč za žáka při vedení dílny dvěma lektory.
Dílnu je možné objednat k inscenacím: Karneval zvířat, Kozí kraviny, Tanec a fyzika, Svět z papíru, Momo.

 

Umělecko-vzdělávací projekt, který realizujeme více než 12 let s myšlenkou, že tanec a pohyb mají nezastupitelné místo ve výchovném procesu dětí. Tanec školám přináší do škol kreativní pohybovou výuku v rámci doplňujícího vzdělávacího oboru Taneční a pohybová výchova, určeného pro první a druhý stupeň ZŠ.

#tanecpraha