17

Květen

POKUD MÁTE ZÁJEM O OBJEDNÁNÍ DOPOLEDNÍHO PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLU, VYPLŇTE, PROSÍM, OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

Hudba:

Jana Vöröšová

Choreografie:

Mirka Eliášová

Tanečníci:

Jazmína Piktorová, Radim Klásek

Hudebníci:

Jana Vöröšová, Jana Kubánková, Radek Doležal

Light design a video:

Pavel Havrda

Kostýmy:

Renata Weidlichová

Dramaturgická spolupráce:

Jiří Jakl 

Koprodukce:

Eli & kol., Orchestr BERG, Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec

Premiéra:

5. září 2023, PONEC - divadlo pro tanec

Délka:

55 min

         

           

 

 

 

Čím je nejlepší na světě být? Obyčejnou trávou nebo krásnou bylinou, myší nebo ptákem? A co člověkem? Představení pro všechny generace o touze žít a přežít.

Hlavním kreativním přístupem je tu recyklace - stále se opakující koloběh života, nové vyprávění starých příběhů i další život nástrojů a rekvizit, pro které se tvůrci ponořili do svých kouzelných skladů. Z dřívějších představení tam na svou příležitost čeká například sbírka ptačích vábniček, mechanické metronomy i zdánlivě obyčejné předměty, které v sobě ukrývají magické zvuky. 

Diváci dostanou příležitost zapojit se do vytváření zvukové krajiny příběhu.

Mirka Eliášová, autorka a choreografka oblíbených dětských představení Svět z papíru, Momo nebo Škatulení, spolupracuje již řadu let s Orchestrem BERG, který se specializuje na současnou hudbu. V novém představení doplní taneční performery Jazmínu Piktorovou a Radima Kláska přímo na jevišti špičkoví hudebníci a improvizátoři Jana Kubánková a Radek Doležal i skladatelka Jana Vöröšová. 

 

Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Děti od 6 let jsou vítány v doprovodu dospělých.

Vstupenky

    

17

Květen

Stále stejný příběh

PONEC - divadlo pro tanec (Praha)
10:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 17-05-2024 10:00 17-05-2024 10:00 Czech republic/Europe Stále stejný příběh Čím je nejlepší na světě být? Obyčejnou trávou nebo krásnou bylinou, myší nebo ptákem? A co člověkem? Představení pro všechny generace o touze žít a přežít. Hlavním kreativním přístupem je tu recyklace - stále se opakující koloběh života, nové vyprávění starých příběhů i další život nástrojů a rekvizit, pro které se tvůrci ponořili do svých kouzelných skladů. Z dřívějších představení tam na svou příležitost čeká například sbírka ptačích vábniček, mechanické metronomy i zdánlivě obyčejné předměty, které v sobě ukrývají magické zvuky.  Diváci dostanou příležitost zapojit se do vytváření zvukové krajiny příběhu. Mirka Eliášová, autorka a choreografka oblíbených dětských představení Svět z papíru, Momo nebo Škatulení, spolupracuje již řadu let s Orchestrem BERG, který se specializuje na současnou hudbu. V novém představení doplní taneční performery Jazmínu Piktorovou a Radima Kláska přímo na jevišti špičkoví hudebníci a improvizátoři Jana Kubánková a Radek Doležal i skladatelka Jana Vöröšová.    Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Děti od 6 let jsou vítány v doprovodu dospělých. Husitská 24A/899 Praha Česká republika
    

17

Květen

Stále stejný příběh

PONEC - divadlo pro tanec (Praha)
18:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 17-05-2024 18:00 17-05-2024 18:00 Czech republic/Europe Stále stejný příběh Čím je nejlepší na světě být? Obyčejnou trávou nebo krásnou bylinou, myší nebo ptákem? A co člověkem? Představení pro všechny generace o touze žít a přežít. Hlavním kreativním přístupem je tu recyklace - stále se opakující koloběh života, nové vyprávění starých příběhů i další život nástrojů a rekvizit, pro které se tvůrci ponořili do svých kouzelných skladů. Z dřívějších představení tam na svou příležitost čeká například sbírka ptačích vábniček, mechanické metronomy i zdánlivě obyčejné předměty, které v sobě ukrývají magické zvuky.  Diváci dostanou příležitost zapojit se do vytváření zvukové krajiny příběhu. Mirka Eliášová, autorka a choreografka oblíbených dětských představení Svět z papíru, Momo nebo Škatulení, spolupracuje již řadu let s Orchestrem BERG, který se specializuje na současnou hudbu. V novém představení doplní taneční performery Jazmínu Piktorovou a Radima Kláska přímo na jevišti špičkoví hudebníci a improvizátoři Jana Kubánková a Radek Doležal i skladatelka Jana Vöröšová.    Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Děti od 6 let jsou vítány v doprovodu dospělých. Husitská 24A/899 Praha Česká republika
Foto: Adéla Vosičková
Foto: Adéla Vosičková

Související představení

Škatulení

Eli a kol. / Mirka Eliášová
16:00
PONEC - divadlo pro tanec

Škatulení

Eli a kol. / Mirka Eliášová
9:00
PONEC - divadlo pro tanec

Škatulení

Eli a kol. / Mirka Eliášová
11:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha