NOC DIVADEL / Škatulení - workshop pro rodiče s dětmi

Eli a kol. / Mirka Eliášová

20. 11. 2021

11:30 – 19:30 

Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Mějte prosím u sebe potvrzení o bezinfekčnosti TNO (test-nemoc-očkování). Podrobné informace naleznete zde.

Na všechny tři události je nutné se registrovat.
Hudebně-světelná instalace je bez registrace.

Vstupné dobrovolné.

Během celé Noci divadel vás rádi přivítáme v baru divadla PONEC. 

 

 

Oslavte největší divadelní svátek v Evropě v sobotu 20. 11. v PONCI! 

Nádech – výdech. Současná doba baží po životě, živé kultuře a nových přístupech. PONEC – divadlo pro tanec na tuto výzvu reaguje ve svém programu Noci divadel, která se letos nese v duchu tématu Fresh Air!  

16:00-17:00 | PONEC - divadlo pro tanec / jeviště
Škatulení - workshop pro rodiče s dětmi 

Hraví a zvídaví stavitelé od 4 do 100+ let se na workshopu Škatulení s Mirkou Eliášovou vypraví do světa fantazie postaveném z krabic, v němž se na první pohled docela obyčejný předmět mění v něco nevšedního. 

 


CELÝ PROGRAM NOCI DIVADEL V PONCI: 

 

11:00-12:30 a 15:30-17:00 | start U Božích bojovníků, cíl PONEC - divadlo pro tanec
Komentovaná procházka Po stopách Tance s Michalem Šedivým, průvodcem Open House Praha

O tom, že je Žižkov svéráznou čtvrtí asi netřeba nikoho přesvědčovat. Věděli jste ale, že existuje i Dolní Žižkov? Seznamte se s ním na procházce zaměřené především na období od 2. poloviny 19. století - kdy se předměstská obec měnila v jedno z největších samostatných českých měst - do poloviny 20. století, kdy se zde stavební vývoj prakticky dokončil. Na procházce si poslechnete nejen příběhy Františka Josefa, ale i zdejších hospod nebo z oblasti kriminalistiky. Oblast Dolního Žižkova během roku ožívá pod taktovkou organizace Tanec Praha. Během procházky se setkáte s třemi objekty, které jsou s Tancem Praha úzce spojené a v historii čtvrti hrají klíčovou roli: PONEC - divadlo pro tanec, Krenovka a městské lázně Žižkov, které se do budoucna promění v Dům tance. Kromě toho uvidíte i starou (a ještě starší) žižkovskou radnici, dva objekty, v nichž zasedal Okresní soud Žižkov,i dům s katolickou kaplí Panny Marie či evangelickou Betlémskou kapli na Žižkově.

REZERVACE ZDE

 

16:00-17:00 | PONEC - divadlo pro tanec / jeviště
Škatulení - workshop pro rodiče s dětmi 
Eli & kol. / Mirka Eliášová

Workshop pro hravé stavitele od 4 do 100+ let

Prostřednictvím pohybu a tance a propojení s živou hudbou a rytmem prozkoumáme, co všechno může znamenat krabice. A co teprve, když jich je víc, nebo v nich někdo bydlí? Jak je můžeme zabydlet my? Přemístit, poslat, přeskočit nebo oběhnout? Co zkusit něco postavit, zbořit a znovu postavit?

Škatulení zve do světa fantazie, v němž se i zdánlivě obyčejné věci mění v něco nevšedního. Stačí otevřít oči, zapnout představivost, rozhýbat se a hrát si.
Workshop vychází z představení Škatulení, které uvedeme 5.12. 2021. 

REZERVACE ZDE

 

17:00-19:30 | PONEC - divadlo pro tanec / podloubí
Věra Ondrašíková & kol. | coll.: Witness – hudebně-světelná instalace 
17:00+17:45 krátká ochutnávka představení Witness 

Podloubí divadla PONEC rozezní hudba a rozzáří světla působivé instalace z nového představení Witness choreografky Věrky Ondrašíkové, jež zahájilo letošní divadelní sezonu.

V časech 17:00 a 17:45 proběhne i krátká ochutnávka díla, kterou budete moci zažít v netradičním prostoru mimo jeviště. 
Další představení Witness uvedeme příští jaro 29.3. 2022.
Účinkují: Jaro Ondruš, David Králík
Zvuk: Filip Míšek (Khoiba)

BEZ REZERVACE

 

18:00-19:30 | PONEC - divadlo pro tanec / jeviště 
Contemporary lekce s Věrkou Ondrašíkovou 

Přijďte si zatančit, vyzkoušet současný tanec a seznámit se s choreografkou Věrkou Ondrašíkovou na lekci contemporary, v níž využijete dynamiku svého těla a probudíte v sobě nevyčerpatelnou energii. Lekce je určena pro všechny milovníky tance i pro ty, kteří se setkávají s tancem úplně poprvé a nebojí se zkusit něco nového. 

Pravidelné lekce contemporary pro širokou veřejnost pod vedením různých umělců divadla PONEC se konají každou středu od října do května v 19:00-20:30h. 

REZERVACE ZDE

Vstupenky

Související představení

Škatulení

Eli a kol. / Mirka Eliášová
16:00
PONEC - divadlo pro tanec

Škatulení

Eli a kol. / Mirka Eliášová
10:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha