Žijete / pracujete v ubytovně? Znáte někoho, kdo ano? Dejte nám vědět, rádi přivezeme pohybové interaktivní představení Na cestě, které je výsledkem spolupráce ukrajinských umělkyň z různých koutů okupované země. Po představení jsou děti a jejich blízcí zváni k účasti na doprovodné dílně.

Další termíny představení:
16.10. v 16:00 – KC Svitlo, Skautský Institut
3.11. v 10:00 – ZŠ Černošice
5.11. v 16:30 – Emauzské opatství
19.11. v 11:00  – KC Vozovna, Žižkov (představení se koná v rámci Otevřené snídaně se zaměřením na Ukrajinskou tematiku)
19.11. ve 14:30 – DDM Modřany
24. 11. v 16.00 – Bistro Dynamica Waltrovka
3.12. ve 14:00 – TJ Sokol, Křivoklát

Pro více informací kontaktujte Ingu: 
zotova-mikshina@tanecpraha.eu +420773943314

 

V rámci projektu Tanec do ubytoven se podařilo podpořit choreografku z Ukrajiny Yanu Reutovou, která vytvořila taneční představení pro děti s názvem Na cestě. V představení účinkují čtyři tanečnice, všechny se přestěhovaly do Prahy během posledního půl roku a pochází z různých koutů své rodné země. Scénografii k představení vytvořil ukrajinský umělec Stasia Kubrak.

Dílo bylo primárně vytvořeno jako volnočasový program do ubytovacích zařízení, která poskytují zázemí válečným uprchlíkům z Ukrajiny. Společně s představením nabízíme do ubytoven i taneční dílnu s živou hudbou, která na představení plynulé navazuje. Představení a dílna jsou pro diváky zdarma. 

 

Anotace k představení Na cestě:
Cestování je fantastický způsob poznávání světa kolem nás. Od pradávna lidé cestovali z touhy po poznání a objevení. Naučili jsme se rozpoznat cestu podle hvězd, dechu větru, postavili jsme lodě, letadla a vesmírné rakety. Naše představení vás vtáhne do zábavného světa cestování, prostřednictvím hry společně překonáme všechny překážky a všichni nakonec učiníme svůj malý objev. 
Představení je vhodné pro děti ve věku 6-13 let.

Choreografka: Yana Reutova
Tanečnice: Khrushch Diana, Korotkova Olena, Tsvirkunova Valeriia, Pavlovska Anastasiia
Scénografie: Stasia Kubrak
Hudba: Monika Rebcová a Issa Sadio Diatta
Představení vzniklo za podpory: Tanec Praha z.ú., za podpory: Hlavní město Praha, IDU, Be SpectACTive / Kreativní Evropa, Create to connect, Nadace člověk člověku
Premiéra se uskutečnila 25. 8. 2022 v Komunitním centru U podivena v Brandýse nad Labem a v oddechovém a sportovním areálu VOSA, Modřany.

                       

Театр і танець до гуртожитку
У співпраці з іншими театрами та професійними артистами ми пропонуємо безкоштовну програму дозвілля в мicцях, які забезпечують умови для біженців війни з України.

Наступна вистава: 
16.10. v 16:00 – KC Svitlo, Skautský Institut
3.11. v 10:00 – ZŠ Černošice
5.11. v 16:30 – Emauzské opatství
19.11. v 11:00  – KC Vozovna, Žižkov (představení se koná v rámci Otevřené snídaně se zaměřením na Ukrajinskou tematiku)
19.11. ve 14:30 – DDM Modřany
24. 11. v 16.00 – Bistro Dynamica Waltrovka
3.12. ve 14:00 – TJ Sokol, Křivoklát

Для детальнішої інформації контактуйте Інгу:
zotova-mikshina@tanecpraha.eu +420773943314

 

У рамках проекту «Танці до гуртожитків» відбулася прем'єра танцювальної вистави під назвою «По дорозі». Вистава підходить для дітей 6-13 років. Після вистави йде творча майстерня для дітей (орігамі). Вхід безкоштовний.

В рамках проєкту Tanec do ubytoven вдалося підтримати хореографа з України Яну Реутову, яка створила танцювальну виставу для дітей під назвою Na cestě. У виставі грають чотири танцюристи, усі переїхали у Прагу протягом останнього півроку та походять з різних куточків своєї рідної країни. Сценографію до вистави створив український митець Стася Кубрак. Робота була в першу чергу створена як програма дозвілля для закладів розміщення біженців з України. У закладах розміщення разом з виставою ми також пропонуємо і майстерню танцю з живою музикою, яка супроводжує саму виставу.
Вистава та майстерня для глядачів безкоштовні.

 

Анотація до вистави Na cestě (В дорогу):
Подорож — це чудовий спосіб досліджувати навколишній світ. З давніх часів люди подорожували через бажання пізнавати та відкривати. Ми навчилися розпізнавати шлях по зірках, за напрямком вітру, ми збудували кораблі, літаки та космічні ракети. Завдяки нашій виставі ви поринете у захопливий світ подорожей, через гру ми разом подолаємо всі перешкоди і зрештою всі зробимо своє невелике відкриття.

Хореограф: Яна Реутова
Танцівниця: Хрущ Діана, Короткова Олена, Цвіркунова Валерія, Павловська Анастасія
Сценографія: Стася Кубрак
Музика: Monika Rebcová, Issa Sadio Diatta
Вистава з’явилася за підтримки: Tanec Praha z.ú. / Studio Krenovka / IDU / Create to Connect / Creative Europe, Виставу також підтримав фонд člověk člověku a MHMP

Прем’єра відбулася 25 серпня 2022 року в Komunitním centru U podivena в Brandýse nad Labem та у відпочинково-спортивному комплексі VOSA, Modřany.

#tanecpraha