Žižkov, označován často též jako pražský Montmartre, je místem s bohatou kulturní rozmanitostí a geniem loci. Multižánrový sousedský festival Žižkovské mezidvorky každoročně otevírá zajímavá zákoutí, která nebývají veřejnosti běžně přístupná, nebo by je kolemjdoucí nenapadlo navštívit.

My vás zveme do sousední Krenovky, která nabídne odpoledne plné tance, hudby, aktivit pro děti, dobrého jídla i pití. Rozmanitost letošního programu zajistí zábavu návštěvníkům každého věku a těšit se můžete i na pohybovou část v režii divadla PONEC.

Vstup na celou akci je zdarma. 

 

PROGRAM

13:00 | Slavnostní otevření Žižkov Highline
13:30 | Priamo čaro - koncert
14:00 | Výtvarka s Adinou a keramická dílna Barbory Dayef
15:00 - 16:00 | Veřejné prezentace aktivit divadla PONEC | Krenovka - val

 

Ukázková prezentace Pohybově-hlasových dílen pro starší a seniory s názvem „Mám okno”. Prezentace proběhne pod vedením lektorek Cécile Da Costy a Lenky Knihy Bartůňkové.
Mám okno. Máš okno?
Co dělat, když máš okno?
Varianta A: Nadechni se čerstvého vzduchu.
Varianta B: Dej si kafe. Ještě jedno.
Varianta C: Kašli na to. Stejně to nebylo důležité.

 

Pojďte s námi objevit nové světy mezi kameny, zdmi, domy, ploty, paprsky slunce a pylem z květů. Chutě, vůně, barvy a tvary myšlenek i emocí zatančí za zvuku vlaků a trombónu  pod vedením Jany Látalové a Václava Kalivody děti ze starších skupin Dětského studia. 
Lekce Dětského studia probíhají v divadle PONEC od října do května pod vedením profesionálních tanečních lektorů a hudebníků a zaměřují se především na kreativní rozvoj osobnosti.

Prezentace na sebe budou časově navazovat a sledovat je bude možné z valu za budovou Krenovky. Na val se dostanete přes Žižkov Highline, Krenovku / Čítárnu Unijazz nebo cestou od Hlavního nádraží Praha / Viktoria Žižkov.

 

16:30 - 17:15 | Taneční dílna Tanec hrou (Yana Reutova UA/CZ) | Studio Krenovka

Zveme všechny děti ve věku 6-12 let na hravý pohybový ateliér. Budeme poznávat sami sebe a to všechno, co dovedeme skrze hry, taneční cvičení a pozorování prostředí, které nás obklopuje a vybízí k pohybu. Budeme skákat, běhat, improvizovat, padat, plazit se, točit se, a na závěr naše objevy spojíme v menší choreografii, která bude otiskem naší fantazie.

Rezervace místa ZDE.

 

17:30 | Miñtenkér - koncert

#tanecpraha