Suitcaseboarding - podzimní ochutnávka

tYhle a kolektiv

Veřejná prezentace

Koncept:

Lukáš Karásek

Performeři:

Felix Baumann, Sean Henderson, Lukáš Karásek, Johana Pocková

Dramaturgie:

Sára Šimek Arnsteinová

Světelný design:

Zuzana Režná

Hudba:

Lukáš Palán

Kostýmy:

Barbara Horáková Fehérová, Hynek Petrželka

Scénografie:

Hynek Petrželka

Pohybová spolupráce:

Eva Stará

Produkce:

tYhle, Ludmila Šindlerová

Partneři:

Tanec Praha, Studio ALTA, Cirqueon, Kasárna Karlín, Kredance

Poděkování:

Mikuláš Bartoň, Dušan Krucilák, Šárka Maršíková, Tereza Vohralíková, Nikola Brokešová, Florent Golfier, Eva Judová

Premiéra:

22. 10. 2022 – PONEC

Délka:

40 min

              

.        

Termín premiéry Suitcaseboarding je ze zdravotních důvodů přeložen, jako alternativu pro vás soubor tYhle připravil ochutnávku z připravované inscenace:

 

„Vážené kolegyně a kolegové, milí příznivci a partneři, drazí přátelé tYhle,

následující sobotu jsme pro vás chystali vnitřní premiéru inscenace Suitcaseboarding v divadle PONEC. Bohužel se jedna z performerek zranila takovým způsobem, že není možné tuto premiéru v původně plánovaném datu 22. října uvést. Věříme, že jste se těšili, a proto bychom vám chtěli nabídnout alternativu v podobě malých ochutnávek z připravované inscenace. Ve stejném termínu a na stejném místě – 22. 10. 2022 ve 20.00, PONEC – divadlo pro tanec – pro vás přichystáme sérii scénických jednohubek z představení, z kterých si budete moci vybrat a ochutnat krátké pasáže s živým hudebním doprovodem Lukáše Palána a okořeněné připravovaným světelným designem Zuzany Režné. Ke všem drobkům z představení budeme podávat horký nápoj pro zahřátí v podzimním večeru. Budeme rádi, když s námi přijdete sdílet klidný večer s těmito malými ochutnávkami. Dobrovolným příspěvkem můžete podpořit jak divadlo, tak i soubor.

PS: Nové datum premiéry intenzivně hledáme a věříme, že jej představíme během této ochutnávky. Děkujeme za pochopení a budeme se moc těšit na viděnou!

S přátelským pozdravem,
tým Suitcasaboarding, tYhle“

 


Suitcaseboarding jsou obrazy z cest. Situace, které v obměněných variantách zažíváme na cestách všichni, každý trochu jinak. Mění se prostředí a lidé kolem nás, ale něco máme společné, většinou na cestách sdílíme stejný záměr – chceme se někam dostat. Pro nás cesta není jen o přesunu z jednoho místa na druhé, je hlavně o tom, co se stane během ní.
Znáte otřepanou frázi „i cesta může být cíl“? Na cestě nás čeká více zastávek, kterými musíme projít a na kterých většinou čekáme, než budeme moci jít dále. Musíme čekat, na neznámém místě, s neznámými lidmi, jen se svými zavazadly až nás okolnosti pustí dále. A když to nastane, spěcháme k dalšímu bodu. U něj se zastavíme a opět poslušně čekáme, než budeme moci pokračovat dále. Spěcháme, abychom mohli čekat. Čekáme, abychom mohli spěchat.

Co se odehrává během čekání? Co děláte vy, když musíte čekat? Posloucháte hudbu? Tančíte? Koukáte se kolem? Máte potřebu navazovat kontakt s ostatními cestujícími? Nebo se snažíte schovat a netrpělivě vyhlížíte spoj? Opíráte se o kufr? Popojíždíte s ním po zastávce, lavičce, odjezdové tabuli nebo po dalších cestujících? Nebo se jen snažíte vypořádat s nadměrným množstvím svých neposedných zavazadel?

Chuť sdílet tyto chvíle spojuje naši partu „suitcasáků“, která právě míří za vámi.

 

www.tyhle.cz

​  ​  

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha