Choreografie:

Adrienn Hód 

Tvorba a interpretace:

Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková

Hudební skladatel:

Ábris Gryllus 

Dramaturgie:

Ármin Szabó-Székely

Pohybová spolupráce:

Márcio Kerber Canabarro 

Vizuální spolupráce:

Mária Júdová 

Kostýmní výtvarník:

Lucia Škandíková 

Světelný designér:

Tomáš Morávek 

Technická podpora:

Daniel Kozlík

PR:

Alice Krajčírová

Grafika:

Yara Abu Aataya

Produkce:

Lucia Šimašková / BOD.Yngo, Jiří Hajdyla/ ME-SA, György Ujvári-Pintér / HODWORKS 

Výkonná produkce:

Romana Packová

Koprodukce:

Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, Platforma pre súčasný tanec, Asociácia Bratislava v pohybe, OFF Foundation

Za podpory:

Fond na podporu umenia, Mezinárodní visegrádský fond, Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury ČR

Speciální poděkování: 

Csaba Molnár, Adam Czirák, Dano Raček, Petr Soukup, Mia Majeríková, Maker Keveš, Márk D. Molnár, Soňa Kúdeľová, Viera Farbiaková, Petr Goro Horký, Jenda Niesit, Mariana Novotná, Michal Šimečka, Agi Ferienčíková, Tatiana Lacová, Karol Laco, Lenka Sedláčková, Aneta Jiroušková, Adéla Jiroušková, Gideon Horváth. Podpořeno s využitím veřejného grantu z Fondu na podporu umenia

Délka

70 minut

Premiéra

10.3. 2022, PONEC – divadlo pro tanec

        

  .     

    

    

Soft Spot je experimentální fyzické představení, jež se zrodilo ze spolupráce oceňovavých slovenských tanečnic  Martiny Hajdyly a Soni Ferienčíkové s renomovanou maďarskou choreografkou Adrienn Hód. Společně zkoumají relace mezi fyzickým tělem, osobností performera a přikládaným významem. Co z lidského těla, když se na něj podíváme, vlastně vnímáme? Co nám sdělují tvář, gesto, postavení a pohyb těla? Jak prostřednictvím těla komunikujeme s ostatními? Soft Spot si pohrává se znejasňováním  vlastností, jež přisuzujeme člověku. Ptá se, co z nich nás skutečně dělá lidmi? Poohlíží se po jakémsi skrytém, “extrémně citlivém místě” uvnitř nás samotných.

Soft spot je divadelním rituálem, který zve diváky do prostoru, ve kterém není rozdíl mezi jevištěm a hledištěm. Světelné atmosféry spolu s hudební složkou vytrhnou diváky z reality a ponoří je do bezčasí, ve kterém se znejišťují obrysy veškeré přítomné reality.

Ohniskem Soft Spotu je vtahující kamufláž. Maska přeměňující člověka v jinou bytost
Rafinovaně poskládaný kostým, jenž skrývá, ale i znepokojujícím způsobem odhaluje. A především rejstřík nepředvídatelných pohybů mnoha kvalit, jež sjednocuje málo spolehlivý dojem, že přicházejí odjinud, neboť odmítají prozrazovat ženskost i totožnost obou tanečnic.

 

Představení obsahuje nahotu a kouř.
Vstupenky zakoupené na termín 16.12. lze využít i na představení 30.4. Pro více informací nás prosím kontaktujte na:
michaela.danova@tanecpraha.eu

 

"Experimentální inscenace Soft Spot (...) je vysoce abstraktním dílem, které popírá mýtus estetičnosti tance a subtilně se noří do otázek po lidském těle, vlastnostech, osobnostních rysech a významu mimiky obličeje a gesta."
Clara Zanga, Taneční aktuality, 25. 3. 2022

 

"SOFT SPOT (...) patří nesporně mezi nejpropracovanější projekty na současné taneční scéně, i když povrchním pohledem by se to tak nemuselo zdát."
Lucie Kocourková, Operaplus, 18.03.2022

 

"Pohybová performance SOFT SPOT (...) do programu vnesla hraniční formu oscilující mezi kolektivní meditací a rituálem. Mimika je "vyoutovaná" celoobličejovými maskami, důraz kladen na sugestivní atmosféru, jež staví časoprostorový most mezi současností a antickým odkazem, a androgynní těla aktérek, jejichž tvůrčí existenci excelentně slouží náznakové kostýmy Lucie Škandíkové a vtahující ambientní hudba Ábrise Grylla. Scénická odvaha v přímém přenosu."
Jan Grulich, Divadelní Noviny, 31. října 2022

 

"Když Adrienn Hód, nejúspěšnější maďarská exportní umělkyně současného tance, slibuje experimentální představení, člověk opravdu neví, co má čekat: vždyť už mnoho let nedělá nic jiného, než že experimentuje s hranicemi divadla, performance, osobnosti a lidského těla."
Lena Megyeri, Springback Magazine, 8. 11. 2022

 

 

 

 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha