PONEC ONLINE: Roselyne

Cécile Da Costa

Námět, koncept a choreografie:

Cécile Da Costa

Účinkuje:

Cécile Da Costa

Režijní spolupráce:

Dominika Špalková

Scénografie a kostýmy:

Petra Vlachyňská

Light design:

Jiří Šmirk

Hudba:

Jan Šikl

Producent:

ProFitArt

Koproducent:

Studio Alta

Za podpory:

Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Státní fond kultury ČR, Nadace život umělce, Divadlo Drak, Cirqueon, Uhelný mlýn 

Délka:

45 min

PUSŤTE SI TANEC DOMŮ!

Podívejte se tento týden na stream záznamu představení, užijte si taneční zážitek z bezpečí domova a podpořte umělce, kteři nyní nemohou hrát. Streamovat začneme 27. 3. ve 20:00 zde:

 

JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT?

Během internetového vysílání budete moci vyjádřit podporu tanečníkům a jejich týmům libovolnou částkou na platformách:

→ DONIO.CZ    → DARUJME.CZ

Přispět můžete samozřejmě i kdykoliv jindy! Pomůžete nám i tím, že tuto akci budete sdílet se svými přáteli.

 

KOMU POMŮŽETE?

Umělcům „na volné noze“, což jsou všichni, kteří u nás pracují a nejenže pro vás tvoří taneční umění, ale také učí taneční a pohybovou výchovu na školách, vedou středeční studia pro děti, seniory a dospělé či učí na ZUŠ. Všechny tyto aktivity byly ze dne na den zrušeny bez nároku na kompenzaci. Bez vás pro ně následky nouzového stavu mohou být likvidační.

Současná česká taneční scéna vás potřebuje!

 

O PŘEDSTAVENÍ

Žena jménem Roselyne hledá své místo; své místo v místnosti, své místo v očích ostatních, své místo v životě. Chce být neviditelná. Nechce rušit. Pochybuje. Vždy se za něčím schovává. Našla svou rostlinu.

Roselyne může být odrazem našich pochybností, rozhodnutí, která jsme neudělali, možností, kterých jsme nevyužili. Je naprosto nedokonalá, stejně jako my ostatní.

“Cítím se vinna. Nepamatuju si proč. Možná jsem udělala něco špatného nebo něco málo dobrého, nebo něco, co jsem měla udělat, ale neudělala jsem to. Možná, že ta vina tu byla už přede mnou. Nejhorší je necítit se provinile, nejhorší je, zkoušet vzpomenout si proč.”

 

Zvláštní poděkování patří všem ženám, které mě během tvůrčího procesu podporovaly, tak či onak, a které jsou tu pro mne se svou štědrostí a laskavostí.

Eva Michková

Kristýna Mariae

Renata Balko

Kateřina Tetivová

Magda Marková.

Kristýna Dvouletá

 

Krátký rozhovor s Cécile Da Costou čtěte ZDE

Vstupenky

( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)

#tanecpraha