PLI - Shape It

Viktor Černický

FAMILY-FRIENDLY PŘEDSTAVENÍ. DOPORUČUJEME DĚTEM OD 4 LET VĚKU.

POKUD MÁTE ZÁJEM O OBJEDNÁNÍ DOPOLEDNÍHO PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLU, VYPLŇTE, PROSÍM, OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

KONCEPT, CHOREOGRAFIE, PERFORMANCE:

Viktor Černický 

SCÉNOGRAFIE:

Drahomír Stulír 

SVĚTELNÝ DESIGN:

Zuzana Režná 

DRAMATURGIE:

Lukáš Karásek 

FOTO:

Vojtěch Brtnický

VE SPOLUPRÁCI S:

PONEC – divadlo pro tanec (CZ), BuranTeatr Brno (CZ), CNK Záhrada Banská Bystrica (SK), Stanica Žilina-Zariečie (SK), Théâtre De L‘arsenal ve Val-de-Reuil (FR),  CIRQUEON (CZ),  Divadlo Alfred ve dvoře (CZ), Studio ALTA (CZ), Festival Bazaar (CZ), Divadlo Pôtoň (SK), Festival Kiosk (SK), CSC – Centro per la Scena Contemporanea Bassano del Grappa (IT) 

PREMIÉRA:

11. listopad 2018 / PONEC – divadlo pro tanec

DÉLKA:

20 min + workshop

ZA PODPORY:

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna a hl. města Prahy

    

      

 

Děti nejsou publikem zítřka. Děti jsou publikem dneška!

Dokážeme se na svět podívat očima čtyř, pěti, šestiletých dětí?
A o co přicházíme, zní-li odpověď ne?

Viktor Černický by mohl vyprávět. A vypráví - v představení PLI adaptovaném právě pro věkovou kategorii 4 - 11. Choreografii pro 22 konferenčních židlí a sebe sama v rámci projektu Shape it upravil za pomoci dětských diváků, tedy těch nejotevřenějších a nejupřímnějších možných dramaturgů.

Představení ukazuje, že i obyčejné předměty každodenního života lze proměnit v zábavné a živé společníky pro hru. A že děti mají k divadlu co říct a dát jim slovo je osvobozující dobrodružství. 

Inscenace PLI získala v roce 2019 Hlavní cenu České taneční platformy a Cenu diváků a bude prezentována v rámci Aerowaves Spring Forward  2020 v Rijece. Představení se koná v rámci projektu Shape It. 

 

WORKSHOP

Na workshopu zažijete představení PLI na vlastní kůži. Vyzkoušíte si principy z inscenace, například práci s rytmem, objektem, trochu si zariskujete, a rozvinete je podle vlastní představivosti. 

 

SHAPE IT

Shape It (2019-2022) je mezinárodní projekt s cílem rozšířit publikum současného tance v Evropě o nejmladší generace.

Skrze tvůrčí laboratoře, rezidence a turné projekt dává šanci mladým evropským tanečním umělcům a umělkyním zkoumat cesty k mladému publiku. V jádru Shape It stojí dialog mezi umělci a dětmi různých věkových kategorií, které s tvůrci sdílejí své názory a perspektivy, formují tak proces tvorby a stávají se svého druhu spoludramaturgy.

Shape It je partnerstvím čtyř evropských kulturních organizací, The Place (Londýn, UK), Annantalo (Helsinky, FI), Comune di Bassano del Grappa (Itálie) a Tanec Praha (Česká republika).

 

Vstupenky

Foto: The Place
Foto: The Place

#tanecpraha