Opening 22. sezóny divadla PONEC

Společnost vám budou dělat:

tYhle/ Felix Baumann a Lukáš Karásek

Temporary Collective 

Tereza Lenerová

POCKETART

Ostružina

a další

 

Na konceptu večera se podíleli:

Daniela Voráčková, Markéta Perroud, Jitka Hradilková, Jaro Viňarský a spolupracující umělci.

Moderace:

Daniela Voráčková

Produkce:

Jitka Hradilková, Natálie Vacková

Přijďte s námi zahájit 22. sezonu divadla PONEC, nahlédnout do tvůrčího procesu očekávaných premiér i prostor rodícího se Art Centra Krenovka.

Dolnožižkovský hotspot současného živého umění se rozrůstá o nové prostory a aktivity a my budeme rádi, když budete při tom.

Opening nové sezony divadla je příležitostí seznámit se s jejím programem a skrze umělecké intervence nahlédnout do tvůrčího procesu očekávaných podzimních premiér, stejně jako do právě vznikajícího Art Centra Krenovka, které má ambici stát se dalším významným hráčem na kulturní mapě (nejen) Žižkova.

Čeští i zahraniční umělci a umělkyně vás 10. září prožitkovou formou provedou prostory Ponce a Krenovky i jejich okolí, nechají vás napojit se na genia loci hranice dolního Žižkova a Karlína i teritorií vlastní imaginace a citlivosti.

Zakončení večera proběhne v čítárně Unijazz s hudebním podkresem od Never Sol.

Vstupné na akci je dobrovolné, místo si můžete rezervovat zde.

 

O Art Centru Krenovka

Na Žižkově v blízkosti divadla PONEC vzniká nové umělecké centrum a Tanec Praha z.ú. je hrdým partnerem tohoto projektu. Projekt s oficiálním názvem „Usedlost Krenovka na pražském Žižkově – nové centrum pro současné umění a komunitu“, umožní inovativní využití kulturní památky Krenovka. Naváže na celkovou stavební rekonstrukci objektu, a v urbanisticky problematické lokalitě Dolního Žižkova přispěje ke vzniku centra pro tvorbu a prezentaci umělců a komunitní aktivity spojené s kultivací a oživením okolí. Tanec Praha zde našel administrativní zázemí a hlavně svůj historicky první zkušební sál – Studio Krenovka.

SUDOP Real a.s., osvícený majitel Krenovky, se rozhodl investovat do umění a postavil nám nádherné studio, které jsme díky Fondům EHP mohli vybavit kvalitní taneční podlahou a vytvořit i vhodné zázemí pro umělce a náš tým. Téměř čtvrtina objektu tak slouží tanečnímu umění a vzniká zde i dočasný ‚creative shelter’ pro umělce z Ukrajiny, to vše v synergii s čítárnou Unijazzu a výtvarnými ateliéry Trať 42.

Vstupenky

#tanecpraha