Lekce contemporary dance s Yanou Reutovou

akce se koná v rámci mezinárodního dne tance

 

Lekcí 29.4. vás provede Yana Reutova

Bývalá tanečnice, choreografka, pedagožka a od roku 2014 ředitelka tanečního divadla Plastilin v Černomorsku na Ukrajině, kde vyučuje současný a moderní tanec.

Mezi její díla patří např. City N, Theory of Awareness, Where It's Full, It's Empty, Fly, It's Impossible to Leave, Back to the Future.

Se svým týmem získala ocenění na mnoha mezinárodních festivalech a Grand Prix mezinárodní soutěže MYSL-POTOK v choreografii.

Pořádá festival Dance Platform Most, Speaking with the Body, projekt pro děti Creative Kids a večer moderní choreografie Crossroads.

Partnerem akce jsou Česká centra.

Oslavme Mezinárodní den tance i s šancí pomoci Ukrajině!

Zakoupením vstupenky nám pomůžete podpořit studentky tance z Ukrajiny.

V těchto časech se hůře hledá nálada na oslavy, tanec ale dokáže přinést nemálo radosti i pomoci. Věříme v ozdravnou sílu umění, náš letošní program Mezinárodního dne tance v pátek 29. dubna proto soustředíme na pomoc lidem, kteří uprchli do Prahy před válkou. 

Choreografka a v současnosti také pedagožka a ředitelka tanečního divadla Plastilin v ukrajinském Čornomorsku Yana Reutova přijela 8. března do Prahy se svou sedmiletou dcerou, dvěma čtrnáctiletými studentkami tance Dianou a Annou.

Od té doby se účastní programu divadla PONEC, navštěvují lekce na konzervatoři Duncan Centre, dále u souborů 420PEOPLE a Lenka Vagnerová & Company a zapojily se do projektu Divadlo a tanec do ubytoven pro lidi, kteří stejně jako ony uprchli z Ukrajiny. Yana získala stipendium Českých center na 3 měsíce, ale čtrnáctileté studentky takovou možnost nemají. Děkujeme všem, co pomáhají!

Osobně se s Yanou můžete setkat 29.4. v 19:00 v divadle PONEC, kde povede lekci contemporary dance pro veřejnost, na které uvítá začátečníky i ty, kteří s tancem nemají velké zkušenosti. Zakoupením lístku nám pomůžete podpořit Annu a Dianu v jejich životě v Praze.

Lekci budou v rámci programu Mezinárodního dne tance předcházet dvě interaktivní audio performance pro tělo i mysl ve veřejném prostoru SILENT souboru Temporary Collective Terezy Ondrové a Petry Tejnorové, v níž pomocí sluchátek, instrukcí v angličtině a série hlasů vytvoříte jednotnou krajinu myšlenek a pohybu. Proběhnou v 17:00 a 18:30 na náměstí Václava Havla.

Vstupenky

#tanecpraha