akce se koná v rámci mezinárodního dne tance

KONCEPT

Petra Tejnorová, Tereza Ondrová, Sodja Lotker

REŽIE

Petra Tejnorová & kol. 

DRAMATURGICKÁ KONZULTACE

Sodja Lotker

CHOREOGRAFIE PRO HLASY

Tereza Ondrová , Masako Matsushita ,Ingvild Isaksen,  Petra Hauerová, Sally E. Dean, Fredrik Petrov, Jonathan Ibsen

VÝZKUM PROBÍHAL S UMĚLCI

Helena Arenbergerová, Tomáš Janypka, Matthew Rogers

TECHNICKÁ PRODUKCE

Katarína Morávek Ďuricová

ZVUKOVÁ SUPERVIZE

Jan Sedláček

ZVUKOVÝ DESIGN

Stanislav Abrahám

PRODUKCE

Temporary Collective / Daniela Řeháková, Júlia Pecková

ASISTENT REŽIE

Roman Poliak

ASISTENT PRODUKCE 

Adina Hanáková

KOPRODUKCE

Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA - festival

ZA PODPORY

Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec

DÉLKA

35-40 minut

PREMIÉRA

19. 9. 2021, Praha, Mezinárodní festival TANEC PRAHA 

         

Oslavme Mezinárodní den tance i s šancí pomoci Ukrajině!

Zakoupením vstupenky nám pomůžete podpořit studentky tance z Ukrajiny.

Věříme v ozdravnou sílu umění a proto náš letošní program Mezinárodního dne tance v pátek 29. dubna soustředíme na pomoc lidem, kteří uprchli do Prahy před válkou. 

Na náměstí Václava Havla jsme pro vás v 17:00 a 18:30 připravili interaktivní audio performance pro tělo i mysl - SILENT - souboru Temporary Collective Terezy Ondrové a Petry Tejnorové, v divadle PONEC v 19:00 hodin potom oblíbenou lekci contemporary dance pro veřejnost, kterou při této příležitosti povede ukrajinská choreografka a pedagožka Yana Reutova.

Podpora je určena dvěma čtrnáctiletým studentkám tance z Ukrajiny. Anna a Diana přijely do Prahy 8. března se svou učitelkou z tanečního divadla Plastilin v Černomorsku Yanou Reutovou. Od té doby se účastní programu divadla PONEC, navštěvují lekce na konzervatoři Duncan Centre, dále u souborů 420PEOPLE a Lenka Vagnerová & Company a zapojily se do projektu Divadlo a tanec do ubytoven pro lidi, kteří stejně jako ony uprchli z Ukrajiny. Yana získala stipendium Českých center na 3 měsíce, ale čtrnáctileté studentky ale takovou možnost nemají. Děkujeme všem, co pomáhají!

 


SILENT je zvuková pětatřicetiminutová performance pro skupinu diváků, během níž tělo i mysl dostává pohybové instrukce. První audio začne jeden hlas, je následován dalším, a společně vytvářejí sérii hlasů, které se propojují v jednotné krajině myšlenek a pohybu.

Představení reaguje na pandemii viru Covid-19, na její dopad na veřejný prostor, na uzavřené hranice a nemožnost cestování, na obnaženou zranitelnost našich těl. Jak se my jako jednotlivci v takovém světě navzájem propojujeme? Co si tělo pamatuje a co už si nepamatuje? Dokážeme vytvořit nové vazby?  Můžeme v takovém světě zažívat blízkost? Jak se naše těla změnila v této době? Tělo v hlavní roli – v prostoru mezi samotou a sdílením. Prozkoumejte s námi novou zkušenost!

Projekt navazuje na další aktivity mezinárodního výzkumného projektu DANCING MUSEUMS, jehož je SILENT součástí. Partnerem projektu na náměstí Václava Havla je Národní divadlo. V SILENT se mluví anglicky. 

Vstupenky

#tanecpraha