Family friendly
Pro děti od 8 let

POKUD MÁTE ZÁJEM O OBJEDNÁNÍ DOPOLEDNÍHO PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLU, VYPLŇTE, PROSÍM, OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

KONCEPT, CHOREOGRAFIE, INTERPRETACE:

Johana Pocková, Sabina Bočková

DRAMATURGIE:

Viktor Černický

SVĚTELNÝ DESIGN:

Eliška Kociánová

HUDBA:

Lukáš Palán

KOPRODUKCE:

Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA - festival

FOTO:

Vojtěch Brtnický

ZA FINANČNÍ PODPORY:

Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Spolufinancováno programem Evropské unie Kreativní Evropa.

PREMIÉRA ADAPTACE:

30.5.2022, Praha, PONEC - divadlo pro tanec

DÉLKA:

50 minut

Média, manipulace, sociální sítě.

Výzvy dnešní doby – pro nastupující generaci naprosto neoddělitelná součást života. Jak děti pracují s mediálním obsahem?  Jak se promítá do toho, jak se hýbou, jak tančí? Jaká gesta k nim promlouvají? 

S respektem k dětem jako aktivním partnerům tvorby adaptovaly Sabina Bočková a Johana Pocková původní inscenaci Jáma lvová pro věkovou skupinu 8+ v rámci mezinárodního projektu Shape It.

Dynamickou formou vyprávějí nejen o tom, že zábava se může snadno zvrtnout v temnotu a zase zpátky. Setkání s výsledným tvarem je jedinečnou šancí, jak se přiblížit tématu všudypřítomného mediálního obsahu jinak než skrze display telefonu. A možná i příležitostí přiblížit se pohledu na svět vlastních dětí.

Adaptace inscenace pro mladé publikum vznikla  v rámci mezinárodního projektu Shape It (2019-2022), jehož cílem je zpřístupnit současný tanec v Evropě mladé generaci. 

 


SHAPE IT
Shape It (2019-2022) je mezinárodní projekt s cílem rozšířit publikum současného tance v Evropě o nejmladší generace.

Skrze tvůrčí laboratoře, rezidence a turné projekt dává šanci mladým evropským tanečním umělcům a umělkyním zkoumat cesty k mladému publiku. V jádru Shape It stojí dialog mezi umělci a dětmi různých věkových kategorií, které s tvůrci sdílejí své názory a perspektivy, formují tak proces tvorby a stávají se svého druhu spoludramaturgy.

Shape It je partnerstvím čtyř evropských kulturních organizací, The Place (Londýn, UK), Annantalo (Helsinky, FI), Comune di Bassano del Grappa (Itálie) a Tanec Praha (Česká republika).

Vstupenky

#tanecpraha