Koncept:

Soňa Ferienčíková, Mária Júdová, Alexandra Timpau 

Choreografie:

Soňa Ferienčíková ve spolupráci s Mária Júdová 

Zvuk:

Milan Sláma, Alexandra Timpau 

Světelný design:

Ints Plavnieks 

Performeři & spoluautoři:

Lukáš Bobalík, Daniel Raček, Zdenka Brungot Svíteková, Jaro Viňarský / Andrej Štepita (SK)

Produkce:

Zuzana Frištiková, BOD.Y o.z.

Koprodukce:

ME-SA, Tabačka Kulturfabrik, Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec

Foto:

Soňa Ferienčíková, Mária Júdová, Alexandra Timpau

Za finanční podpory:

Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávný kraj, Ministerstvo kultury ČR

Délka:

40 minut

Premiéra:

14. 9. 2021, Tabačka Kulturfabrik, Košice (SK)

19. 11. 2021, PONEC - divadlo pro tanec, Praha (CZ) 

        

  

   

   

INBETWEEN, které volně navazuje na úspěšné představení Everywhen, zkoumá skupinové pnutí ve světě klimatické změny, globální pandemie, neustálého propojení a okamžitých reakcí, kde se prostor mezi námi stává naším kolektivním orgánem žádajícím si změnu. I přes geografickou vzdálenost jsme vzájemně propojení víc než kdykoli dříve, a v této fázi se měníme na masu, která se snaží znovu najít rovnováhu.

Dílo inspirované interaktivní architekturou představuje čtyři tanečníky a materiál vznášející se nad nimi. Objekt, se kterým tanečníci pracují, sa stává performativní architekturou - „společným tělem“. Proměny objektu jsou výsledkem jejich dialogu, ale stává se také jejich prostředím, úkrytem a domovem. Tento dočasný úkryt a prostor pro dialog je odrazem bojů a interakcí mezi čtyřmi těly, ale i uvnitř celé společnosti.

 

Recenze:
"Forma arény v divadle Ponec nabízí možnost nahlédnout do různých úrovní dynamicky se měnícího scénického prostoru. Vzniklé vztahy a asociace tak nejsou konkrétně určeny, spíš záleží na úhlu pohledu, místě, kde se právě divák nachází, na co se soustředí. Něžná poddajnost latexového materiálu činí celé dílo jakýmsi polosnovým příběhem, v němž se každý z tanečníků po svém vyrovnává s proměnami světa, vztahů i vlastního života aktuálně se transformujícího do neznáma. Ano, držíme svou budoucnost ve svých rukou a nemůžeme ji jen tak pustit. Pokud bychom to udělali, zhroutí se."  Zuzana Smugalová, Taneční Aktuality

Vstupenky

#tanecpraha