Absolutně nepřijatelné! part II.

PULSAR / SPOLK

Představení je součástí festivalu Prague Pride

Koncept projektu:

Tereza Krčálová, Honza Malík

Taneční dramaturgie:

Tereza Krčálová

Choreografie a interpretace:

SPOLK – Kateřina Jabůrková/Simona Dejmková, Adam Kmenta, David Králík, Žaneta Musilová, Ester Trčková 

Původní hudba:

Ondřej Galuška
The White Stripes

Kostýmy:

Terezie Dvořáková

Svícení:

Lukáš Benda

Foto:

Kristyna Svobodová

Asistent produkce:

Simona Dejmková

Realizace a produkce projektu:

Honza Malík & Pulsar z. s.

Koproducenti:

Prague Pride z. s., TANEC PRAHA/PONEC - divadlo pro tanec

Za podpory:

MKČR, Studio TEP39, Balada SITE, OSA-ochranný svaz autorský

Poděkování:

Tom Bílý, Veronika Dočkalová, LGBTQ+ komunitní centrum, TE-MA atelier, Maria Vivčar, Maty Slamka, Radka Labendz, Ondřej Moučka, Vojtěch Rohulán, Aneta Dolejší, Finiji Darkangel, Rémi Diligent, Jana Gabrielová, Tomáš Pospíšil, Petr Opavský, Markéta Perroud (TANEC PRAHA), Markéta Bártů, Jitka Hradilková, technický a PR tým PONEC-divadlo pro tanec, Jakub Urban (Studio TEP39), Kristyna Svobodová, Vojtěch Brtnický, Štěpán Zahálka, Ondřej Kačer, Jana Baladová a Michal Nikodem.

Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+

premiéra:

11.8. 2022, 21:00, Pride Village-Střelecký ostrov, Praha 1

délka:

40 minut

 

 

  

  

„Jak stvořím svou image, aby se vnější potkalo s vnitřním? Vezmu si sukni nebo kalhoty? Zdá se to tak jednoduché. Co mám na sobě, mám i v sobě. Někdo svou image hledá víc, někdo méně, ale v podstatě každý ve svém životě alespoň jednou zakusí moment, kdy potřebuje najít svou pravou identitu a projevit ji. Dát jí tvar. Specifický. O čem jiném je život, než o hledání pravého já? Proč najednou nefungují vzory, tradice, ideály? Chci vyjít na ulici a být sám sebou. Má to nějaké hranice?”   

 

Premiéra taneční inscenace o hledání nejen sexuální identity. Problematika lidí LGBTQ+ je v něm představená očima těch, kdo se k této komunitě nehlásí a jež tvoří většinu tvůrčího týmu. Jeho vzniku předcházely hloubkové rozhovory se zástupci (nejen) LGBTQ+ komunity. Představení je tvořeno na nově objevovaných principech taneční dramaturgie ve spolupráci dvou tvůrčích týmů – uskupení Pulsar a SPOLK. Projekt vznikal v rámci mezinárodního projektu „Inovace a umění: cesta k inkluzi LGBTQ+ osob“ pod záštitou Erasmus+ (2021-2022) ve spolupráci s Prague Pride.

Vstupenky

#tanecpraha