Žižkovské mezidvorky

V divadle PONEC se věnujeme dlouhodobě nejen tvorbě a prezentaci tanečního umění uvnitř divadla, ale oživujeme i venkovní prostory v blízkém i vzdálenějším okolí. Ty již tradičně sdílíme i s festivalem Žižkovské mezidvorky.

Dvanáctý ročník multižánrového sousedského festivalu představí staronové i zbrusu nové účastnice a účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi! Jsme rádi, že můžeme být součástí festivalu hned se třemi představeními! Celý program festivalu najdete zde

Vstup na všechny akce je zdarma, děkujeme Vám za podporu našich projektů na Darujme.

 

V rámci letošního ročníku se můžete těšit na náš program na Kostnickém náměstí a na dvorku či v blízkém okolí Krenovky:  

16:00 Kostnické náměstí - Yana Reutova (UA): Na cestě / interaktivní představení pro děti 
17:30 Krenovka / Žižkov Highline - POCKETART/ Johana Pocková, Sabina Bočková: Jáma lvová UNLIMITED / taneční performance
18:00 Krenovka / Žižkov Highline -  Yana Reutova (UA) a kol.: Invisible Traces - premiéra / tanec 

 

Yana Reutova (UA): Na cestě 

Cestování je fantastický způsob poznávání světa kolem nás. Od pradávna lidé cestovali z touhy po poznání a objevení. Naučili jsme se rozpoznat cestu podle hvězd, dechu větru, postavili jsme lodě, letadla a vesmírné rakety. Naše představení vás vtáhne do zábavného světa cestování, prostřednictvím hry společně překonáme všechny překážky a všichni nakonec učiníme svůj malý objev. 
Představení Na cestě vytvořila ukrajinská choreografka Yana Reutova, kterou jsme podpořili v rámci projektu Tanec do ubytoven. V představení účinkují čtyři tanečnice, všechny se ocitly v Praze během posledního roku a pochází z různých koutů Ukrajiny. Scénografii k představení vytvořil ukrajinský umělec Stasia Kubrak, hudební doprovod Monika Rebcová.
Dílo bylo primárně vytvořeno jako volnočasový program do ubytovacích zařízení, která poskytují zázemí válečným uprchlíkům, ale je určeno všem bez rozdílu. Součástí představení je úvodní pohybová hra.  

 

POCKETART/ Johana Pocková, Sabina Bočková: Jáma lvová UNLIMITED

Jáma lvová UNLIMITED je speciální verze původního duetu Sabiny Bočkové a Johany Pockové, v níž vystupují dvojice, které tvoří profesionální a neprofesionální tanečníci. Performance s vyhroceným emočním nábojem a vysokou intenzitou je inspirována médii, populismem a jejich manipulativními silami. Přenesení díla do veřejného prostoru a zapojení široké veřejnosti ukazují společenskou sílu tance jako participativního umění, které se vyjadřuje k aktuálním společenským problémům, a navíc zábavným způsobem.

 

Yana Reutova (UA) a kol.: Invisible Traces 

Je zajímavé, že otisky prstů zůstanou po dotyku na lidském těle poměrně dlouho. Každý den vysíláme své informace a přijímáme informace někoho jiného, jsme jejich nositeli, aniž bychom o tom věděli. Otisky prstů jsou originální a neopakovatelné, stejně jako koloběh života. Činí nás jedinečnými, uchovávají o nás všechny informace. Každý den vytváříme mnoho neviditelných spojení. Ale zároveň jsme ve své jedinečnosti sami.
Čeští performeři Jitka Čechová, Katy Jabůrková a Lukas Bliss se podíleli na vytvoření tria inspirovaného tvarem předmětu „barre“ absolventů Akademie výtvarných umění, který může evokovat např. otisk prstu.

 

Přijďte spolu s námi prožít příjemné odpoledne!

 

                                  

 

Vstupenky

#tanecpraha