Seminář Tanec školám

Kdy:

28. 5. 2022 10:00 - 17.00

Kde:

PONEC - divadlo pro tanec

Přihlašování:

https://bit.ly/Tanec_školám_přihlášení

Cena:

800 Kč/studenti: 600 Kč 

Kontakt:

martina.filinova@tanecpraha.eu

Tanečně pohybová terapie - tělo jako kotva

Tanec Praha z.ú. zve na vzdělávací a tvořivý seminář určený pro taneční lektory pracující s dětmi, pedagogy ZUŠ a ZŠ a studenty příslušných oborů zajímající se o práci s dětmi.

Seminář je součástí projektu Tanec školám, který od roku 2006 přináší dětem do škol kreativní pohybovou výuku, kterou školy mohou zařadit například v rámci doplňujícího předmětu Taneční a pohybová výchova (TPV). Semináře nezajišťují kvalifikaci lektorů TPV, ale zaměřují se primárně na doplňující poznatky a nové inspirace, které mohou obohatit výuku a vůbec tvořivou pohybovou práci ve větším dětském kolektivu.

V pořadí již 11. seminář povede taneční terapeutka Klára Čížková, která přiblíží možnosti využití prvků taneční terapie v tvořivé práci s dětmi.

Během semináře se účastníci mohou dozvědět a vyzkoušet základní možnosti kotvení a práce s tělem a kreativním pohybem, tak jak jsou používány v tanečně pohybové terapii, s přesahem do taneční pedagogiky. 

 

Co se na semináři dozvíte: 

  •  Způsoby kotvení v těle a tvorby bezpečí, které nabízí práce s tělem a pohybem
  • Základní principy taneční a pohybové terapie 
  • Jak využití tyto principy práce v péči o sebe, pohybové preference a zdroje v těle 
  • Aplikace taneční a pohybové terapie v práci s krizí a traumatem 
  • Rádi vám představíme i program Tanec školám formou ukázkové lekce.

 

Klára Čížková

taneční terapeutka a psycholožka, Pracuje v Centru komplexní péče Roseta, kde se věnuje klientům s psychosomatickými obtížemi, a vede skupinové terapeutické programy. Využívá dynamickou hlubinně orientovanou psychoterapii v propojení s tanečně pohybovou terapií, prací se sny a v těle ukotvenou pohybovou imaginací. Zabývá se propojením tanečně pohybové terapie a ekoterapie v přírodě. Je ředitelkou platformy Moving Self Institut, kde vyučuje ve výcvikovém programu tanečně pohybové terapie.

 

Vstupenky

#tanecpraha