KONCEPT, CHOREOGRAFIE A REŽIE:

Marie Gourdain, Felix Baumann

PERFORMEŘI:

Felix Baumann, Sean Henderson, Till Jenewein, Halka Třešňáková
ve spolupráci s Johanou Pockovou

DRAMATURGICKÁ KONZULTACE:

Jakub Režný

SVĚTELNÝ DESIGN:

Zuzana Režná

SKLADATEL HUDBY:

Thibault Cohade

ASISTENT HUDBY:

Lukáš Palán

SCÉNOGRAFIE:

Jan Tomšů ve spolupráci s Marii Gourdain a Felixem Baumannem

KOSTÝMY:

Magdalena Vrábová

PRODUKCE:

tYhle, Matière Mobile, Von B bis Z

PRODUKČNÍ:

Sarah Corroyer (FR), Ludmila Šindlerová (CZ), Claudia Teichmann (DE)

PRODUKČNÍ KONZULTANT:

Dirk Förster 

KOPRODUKCE:

TANEC PRAHA z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, LOFFT – DAS THEATER Leipzig (DE), Les SUBS Lyon (FR), CCNR Rilleux-la-pape (FR)

DALŠÍ PARTNEŘI:

Studio ALTA, Schloss Bröllin (DE), MS Schrittmacher (DE)

PODĚKOVÁNÍ:

účastníci Seismic laboratoří LABs, Dirk Förster, Lucia Kašiarová, Lukáš Karásek, Martin Stiefermann, Nicole Nigro, Jonas Zöller, Manfred Mönch, Aziliz Edy, Eva Dryjová, Romana Packová

PREMIÉRA:

22. 11. 2022 – PONEC

DÉLKA:

50–60 minut

VĚK:

4+

 

Seismic – inscenace propojující tanec a fyzické divadlo. Středobodem jejího konceptu je scénografická výstavba. Inscenaci pro čtveřici mezinárodních performerů vytvořila choreografka Marie Gourdain (FR) spolu s tanečníkem a divadelním tvůrcem Felixem Baumannem (DE). 

 

Děj se odehrává na vratké ploše složené z částí, které se mohou v reakci na pohyb tanečníků naklánět, třást i rozbít. Vzniká tak neskutečně nejistá základna, na níž se s nasazením vlastního života postavy pohybují samy, v páru či jako skupina. Protagonisté čelí úskalím v podobě vzájemných vztahů a neúnavně hledají cestu nejistotou, která je obklopuje. Pozměňují své chování, zahrávají si s nebezpečím, dávají všanc rovnováhu i kontrolu a riskují, že ztratí pevnou půdu pod nohama. Běžné situace se mění v absurdní, banální získávají metaforický rozměr.

 

Seismic divákovi prostřednictvím tance, humoru a scénografického uspořádání vypráví o vzájemné závislosti, které podléhá každé tělo, na něž zároveň působí mechanika prostoru a ostatních těl – neutuchající koloběh přeměny věcí ve vzájemné provázanosti; mocenský vztah, jehož počátek lze jen mlhavě tušit ve sledu událostí.

 

Von B bis Z

Matière Mobile

tyhle

​  ​  

 


 

                

          .            

 

Projekt byl v roce 2022 spolufinancován z veřejných zdrojů Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury, Česko-německého fondu budoucnosti, Hlavního města Prahy a města Brna. Ve Francii byl projekt spolufinancován DRAC – Auvergne-Rhône-Alpes – Aide à la création, Francouzským Institutem, Metropolis a městem Lyon a Spedidam. V Německu byl projekt spolufinancován NATIONALES PERFORMANCE NETZ Coproduction Fund for Dance, který je financován Federal Government Commissioner for Culture and the Media a také NATIONALES PERFORMANCE NETZ International Guest Performance Fund for Dance, který je financován Federal Government Commissioner for Culture and the Media.

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha