Ridina Ahmedová

Originální zpěvačka s českými, súdánskými a rusko-židovskými kořeny nalezla po počátečním jazzovém období autentičtější výraz ve svobodné práci s hlasem coby sólovým nedoprovázeným nástrojem. Podle Kena Hunta z fROOTS Magazine objevila Ridina svébytnou kategorii a je spíše hlasovou umělkyní než zpěvačkou. Za sólový projekt Hlasokraj získala ocenění Next wave v kategorii Objev roku. V roce 2006 jí vyšlo sólové CD Hlasem. V současnosti vystupujebuď sama, nebo v duu s basistou Petrem Tichým jako HLAS kontra BAS.
Projekt HLASkontraBAS byl nominován na cenu Anděl 2016.
Spolupracovala s řadou respektovaných hudebníků (Tomáš Dvořák / Floex, Jan P. Muchow, Monika Načeva, Vladimír 518). Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika převážně tanečním a pohybovým představením (Život podle jepice); podílela se na hudbě k několika filmům (Vaterland, Pusinky, Fimfárum 2). V roce 2008 si jako host zazpívala společnou improvizaci s Bobby McFerrinem.
Kromě zpívání vede také hlasové dílny, jejichž účastníkům se pokouší ukázat,  proč je smysluplné a obohacující zpívat, aniž bychom výsledný tvar museli nutně esteticky hodnotit.
#tanecpraha