Mezinárodní den tance je svátkem pohybu a kreativity. Letošní program pod názvem Roztančíme Krenovku?!, který proběhne 29. dubna, jsme připravili tak, abyste se do tance mohli co nejvíce zapojit i vy. Oslavte ho společně s námi v Krenovce, budově sousedící s divadlem PONEC. 

Nejprve pozveme do Studia Krenovka k tanci všechny ve věku od 12 do 18 let, a to na otevřenou lekci Současného tance pro teens pod vedením tanečnice a choreografky Věry Ondrašíkové. Následně se přesuneme o patro níž do Čítárny Unijazz, kde mohou od 19:30 do 23:00 svá těla v rámci večerního programu rozpohybovat všichni bez ohledu na věk. 

V Unijazzu vás přivítáme performancí Linie kontaktu pod taktovkou tanečnice a choreografky Yany Reutové & coll., později se můžete těšit na Tanec je projevem…, druhou ukázku z této dílny. O hudební stránku večera se postará DJ Gadjo cz, který pro tuto příležitost připravuje kolekci tanečních world beats lahůdek známých z jeho vysílání na Radiu 1. Djský set doplní o živou projekci VJ DVDSRK pracující s hybridním procesem digitálního prostoru a analogového video signálu. Součástí večera bude samozřejmě mnoho prostoru pro volnou zábavu!

Vstup na všechny akce je zdarma.

 

Roztančíme Krenovku?!

17:30 - 19:00 | Současný tanec pro teens - otevřená lekce | Studio Krenovka

Pohybová dílna pod vedením tanečnice a choreografky Věry Ondrašíkové propojuje techniky současného tance, rozvíjí vlastní pohybové možnosti účastníků a zaměřuje se na tvůrčí postupy (improvizaci, tvorbu choreografie).

REZERVACE MÍSTA místa ZDE

 

19:30 | Yana Reutova & coll.: Linie kontaktu | Čítárna Unijazz

Každý kontakt ovlivňuje náš život a vývoj, zanechává v nás trvalou stopu. Nepamatujeme si pouze jeho místo, ale i teplotu, intenzitu, dobu trvání nebo třeba vůni. 

Do interaktivní hry performance brzy vstupuje divák, který se tak stává její nedílnou součástí. Jakou roli v ní zaujme však zůstává na něm, nebo ne? Možná zůstane náhodným svědkem, lhostejným pozorovatelem. Možná ale podlehne pokušení se zapojit nebo nedostane na výběr. Jaká role bude ta vaše?

Choreografie: Yana Reutova
Účinkující: Nika Horiacha

 

cca 21:00 | Yana Reutova & coll.: Tanec je projevem… | Čítárna Unijazz

Tanec je rytmem, dechem, pulsací. Je zrcadlem našeho vnitřního světa. Souhrou pohybů plynoucích v čase. Je projevem radosti, smutku, štěstí i strachu. Způsobem vyjadřování. Díky tanci se stává otevřenou knihou i ten nejuzavřenější člověk, jehož nejhlubší touhy a obavy mohou být náhle odhaleny. Není se však čeho bát. Tančete a užívejte si tanec, když vaše duše zpívá.

Choreografie: Yana Reutova
Účinkující: Olena Korotkova, Anastasiia Pavlovska
Organizátory akce jsou Tanec Praha z.ú. a Centrum Krenovka – památka plná života.

 

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a MČ Praha 3. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu Usedlost Krenovka na pražském Žižkově - nové centrum pro současné umění a komunitu, podpořeného z Fondů EHP.  Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

                

 

V rámci pražských oslav Mezinárodního dne tance bychom vás rádi pozvali i na další akce. 

Tou první je krátká ukázka duetu od výše zmíněné ukrajinské choreografky a tanečnice Yany Reutové, nazvaného Paradoxical Bodies. Ta se uskuteční v neděli 28. dubna ve 20:00 na Nové scéně Národního divadla jako součást Gala představení profesionálních souborů. Duet Yany a tanečnice Niky Horiachy přináší pohled na dvě zcela odlišné životní perspektivy: endorfin a adrenalin. 

Druhou je performance Jáma lvová UNLIMITED, participativní variace představení spolku POCKETART - Jáma lvová, jehož je Tanec Praha / PONEC - divadlo pro tanec koproducentem. Tanečnice a choreografky Johana Pocková a Sabina Bočková vyzývají všechny účastníky a účastnice z minulých let, aby se sešli v pondělí 29. dubna v 17:00 na Střeleckém ostrově a vytvořili společně nezapomenutelný zážitek. 

Organizátorem akcí je Art 4 People.

#tanecpraha