Jste zkušený či etablovaný taneční umělec, choreograf nebo dramaturg žijící v České republice, který by se rád podělil o svou metodiku a tvůrčí proces se skupinou tanečních umělců z Ukrajiny a Velké Británie? Máte zkušenosti s výukou a dobrou úroveň angličtiny? Pak nám napište!

Hledáme 2 umělce, kteří mají zájem o uměleckou výměnu v rámci projektu Let The Body Speak, který organizují Tanec Praha, The Place (UK) a UA Dance Platform. Projekt bude zaměřen na choreografický rozvoj, vzájemnou výměnu a bude příležitostí pro taneční umělce z Ukrajiny, Velké Británie a České republiky, aby se setkali a sdíleli své pohybové postupy. Umělci budou také pozváni na festival Česká taneční platforma (7. - 10. 4. 2024) a Ateliér EDN (European Dance Development Network) na téma Tanec a odolnost (10. - 12. 4. 2024).

 

Jak bude výměna probíhat?

Díky podpoře British Council uvítáme v dubnu v Praze 2 - 5 umělců z Ukrajiny na 10denním workshopu (13. – 22. 4. 2024), aby sdíleli praxi a tvůrčí projekty, možná právě s vámi. Divadlo The Place (Londýn, UK) vyšle 2 umělce (mentory) a spolu s vedením Tance Praha vybere na základě tohoto Open Callu 2 umělce (mentory) z ČR. Tato česko-britská pracovní skupina se bude v lednu věnovat výběru účastníků z Ukrajiny, kteří se budou moct zmíněného workshopu zúčastnit. Ve vzájemné úzké spolupráci také dubnový workshop naplánují a povedou.

Workshop je určen především k výměně zkušeností a dobré praxe, nikoli k veřejnému výstupu. Může však iniciovat novou spolupráci a menší tvůrčí projekty vybraných umělců z Ukrajiny, pro které je divadlo PONEC připraveno v červenci nabídnout tvůrčí rezidenci a podpořit mentoring ze strany umělců z ČR / UK.

 

Harmonogram:

- polovina ledna 2024: výběr umělců z UA na základě otevřené výzvy (společně se 2 umělci z UK); 2 DNY

- duben 2024: Ateliér EDN, následovaný rezidencí a workshopy se skupinou umělců* (13. 4. - 22. 4.); 10 DNÍ

- červenec 2024: mentoring vybraných umělců z UA, který završí tvůrčí proces krátkým představením v divadle PONEC; 3 DNY

*Očekává se, že v době rezidence povedete třídu a workshopy.

Časová náročnost: 15 dní práce

Odměna pro umělce: 2 600 Kč/den

 

Motivační dopis s doklady o pedagogické praxi, krátký životopis a odkaz na video s ukázkou vaší praxe zašlete do 29. 12. do 9.00 hod. SEM.

Umělci budou vybráni do 8. 1. 2024 zástupci Tance Praha, The Place a Taneční platformy UA.

 

 

 

 

 

#tanecpraha