Tanec Praha z.ú. je partnerem projektu Krenovka. Společnost SUDOP Real na revitalizaci usedlosti, získala grant 6.625.000 Kč z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014-21.

Projekt s oficiálním názvem „Usedlost Krenovka na pražském Žižkově – nové centrum pro současné umění a komunitu“, umožní inovativní využití kulturní památky Krenovka. Naváže na celkovou stavební rekonstrukci objektu, a v urbanisticky problematické lokalitě Dolního Žižkova přispěje ke vzniku centra pro tvorbu a prezentaci umělců a komunitní aktivity spojené s kultivací a oživením okolí.

 

Projekt bude realizován v období od května 2022 do dubna 2024 a jeho součástí jsou:

  • stavební dokončení vstupní haly a recepce objektu, vznik co-workingového prostoru Art Hub, který bude využíván ke vzdělávání, networkingu i pro odpočinek
  • vznik Studia Krenovka, tanečního sálu se zázemím, který bude sloužit k uměleckým i komunitním aktivitám Tance Praha z.ú.
  • provozování kulturního centra Krenovka jakožto prostoru pro umělce a komunitu
  • 9 site-specific akcí spojených s revitalizací a oživením lokality

Partnerem projektu je kromě Tance Praha z.ú. norská instituce Dansens Hus Oslo, která poskytuje poradenství zejména pro vybavení tanečního sálu a programu centra. V rámci projektu se uskutečnila ve dnech 21. - 24. září 2022 pracovní návštěva pěti členů projektového týmu v Dansens Hus Oslo a nedalekém Baerum Kulturhus. Zpráva o pracovní cestě
 

 

https://www.eeagrants.cz/cs/programy/kultura

#tanecpraha