Mezinárodní den tance

Slavíme s UNESCO tanec po celém světě. Přijďte si rozšířit obzory, popustit uzdu své fantazii a užít si den plný tance a pohybu v doprovodu vašich blízkých. Vychutnat si řeč těla bez hranic, bez ohledu na věk, pohlaví, národnost nebo kulturní kořeny. Přesvědčte se, že nejen tančit, ale i inspirovat své okolí, může opravdu každý. 

Vstup na všechny akce je zdarma. Kapacita jednotlivých akcí je omezena, své místo si prosím rezervujte předem.

 

Program 29. 4. v KRENOVCE:

14:00 - 16:00 | Inkubátor - Ateliér 1 | Tereza Muric: Pohyb maluje // interaktivní dílna

Vizuální umělkyně Tereza Muric posbírala páry odložených bot všech velikostí, aby na papír zachytily trajektorii vašich nejoblíbenějších pohybů. Přijďte využít nohou namísto štětce a protančete se společně s námi sobotním odpolednem. 

REZERVACE MÍSTA ZDE

 

16:00 - 17:00 | Studio Krenovka | Pohybově-hlasové dílny pro starší a seniory // veřejná prezentace + filmová projekce + diskuse

Že je kreativní řeč těla jen pro mladé? Účastníci našich pohybově-hlasových dílen pro starší a seniory, které pořádáme v divadle PONEC, vás přesvědčí o opaku. Skupina odvážlivců, kteří přichází pravidelně nejen protáhnout svá těla a osvěžit mysl, ale především prožít něco nového, jedinečného se skupinou podobně naladěných lidí, vám předvedou, co lze dokázat, když připustíte, že věk je jen číslo. 
Vystoupení vzniklo pod vedením lektorského týmu dílen - Lenky Knihy Bartůňkové, Ridiny Ahmedové a Jana Bárty, kteří ho pojali jako zpracování tématu ,,Co by účastníci dílen vzkázali sobě jako mladým?” Poděkování patří také dalším lektorkám - Haně Polanské a Cécile Da Costa.

REZERVACE MÍSTA ZDE

 

17:30 - 18:30 | Čítárna Unijazz | Jana Drdácká: flamenco // komponované vystoupení

Jana Drdácká, přední interpretka a propagátorka flamenca u nás, vás v rámci komponovaného vystoupení vtáhne do své tanečně-divadlení inscenace Sen o Boženě. Inspirací projektu se stal autorce život její babičky, výjimečné ženy, která žila přes sto let a se kterou se cítí být duchovně i fyzicky spřízněna. Právě babička pro autorku ztělesňuje základní témata ženské povahy, intimity, role a síly, jež se snaží prostřednictvím inscenace přiblížit. 
Těšit se můžete na taneční fragmenty v rytmu flamenca za živého hudebního doprovodu Kamila Ďurany, Matěje Konečného a Silvy Morasten. Vystoupením vás provede Petr Fejk. 

REZERVACE MÍSTA ZDE

 

19:00 - 20:00 | Art Hub | Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová, Dominik Žižka: Eymen - Úhel pohledu // filmová projekce + diskuse

Spolupráce umělců rozdílných světadílů přináší nové zkušenosti, témata i úhly pohledu. 
V Africe jsou staří lidé přirozeně nejváženějšími členy rodiny i společnosti. Jejich odchod ze života pak významnou oslavou moudrosti, zkušeností a dobra. Jak se liší, nebo naopak podobá vnímání smrti a konečnosti života v různých koutech světa?
Lenka Kniha Bartůňková a Ridina Ahmedová se vydaly do ghanské Akkry, kde vedly rozhovory na téma „smrt“ s lidmi z různých sociálních vrstev. Ve sběru rozhovorů pak pokračovaly i v ČR. Na základě materiálů vzniklo autorské představení s tanečníky z obou zemí. Přijďte se podívat na nejsilnější momenty z uvedení v Ghaně okem Dominika Žižky. Premiéra dokumentu byla uvedena na festivalu TANEC PRAHA 2022. Diskusi k němu moderuje Yvona Kreuzmannová.

REZERVACE MÍSTA ZDE

 


Nenechte si ujít společné oslavy Mezinárodního dne tance:

 

29.4. | 12:00 | Střelecký ostrov | Yana Reutova: Na cestě // interaktivní představení pro děti

30.4. | 20:00 | Nová scéna ND | GALA profesionálních souborů - Yana Reutova: Together Alone // ukázka z představení

 

Více na: mezinarodnidentance.cz

 

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a MČ Praha 3. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu Usedlost Krenovka na pražském Žižkově - nové centrum pro současné umění a komunitu, podpořeného z Fondů EHP.  Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

 

                

  

Vstupenky

#tanecpraha