As Long As Holding Hands

danceWATCHPeter ŠavelTereza Ondrová

25

Září

Koncept, choreografie a tanec

Tereza Ondrová, Peter Šavel

Dramaturgie

Bram Smeyers

Pohybová spolupráce

Lucia Kašiarová

Vnější oko

Karolína Hejnová

Světelný design

Ints Plavnieks

Kostýmy

Mariana Novotná

Producent

danceWATCH – Karolína Hejnová

Hlavní koproducent

Tanec Praha

Koprodukce

NorrlandsOperan Umeå, CNC Roubaix – Ballet du Nord, Plesni Teater Ljubljana, ALT@RT

Za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Accueil studio / Ballet du Nord- Olivier Dubois/ Centre Chorégraphique Nationale de Roubaix Nord-Pas de Calais

 

Premiéra projektu: 21.6. 2015, Divadlo Ponec, TANEC PRAHA 2015

Konfrontace představy o ideálním vztahu a reality toho, co znamená skutečně budovat romantický vztah, přetavená do expresivních tělesných obrazů.

„Vzali se a žili spolu až do smrti.“

Ve svém nejnovějším projektu se česko-slovenské tvůrčí duo se vydává na cestu zkoumání různých podob romantických vztahů, které neznají překážky generační ani genderové. Dva lidé, dvě těla, dvě samostatné identity bojují o lásku a zkoumají hranice pokory a ztráty identity, závislosti a sdílení, upřímnosti a předstírání, lásky a nenávisti. Konfrontace představy o ideálním vztahu a reality toho, co znamená skutečně budovat romantický vztah, přetavená do expresivních tělesných obrazů.

Pohyb mezi Terezou a Petrem vzniká v neustálé komunikaci mezi „já a ty“, v harmonii i nesouhlasu, ladně i neohrabaně. S humorem a vášní, otevřeni jeden druhému a jeden pro druhého, se společně s diváky vydávají na cestu vztahy. Každá zdánlivě bezvýchodná situace je impulsem k vracející se otázce: Chceš mě stále ještě držet za ruku?

Projekt vznikl v mezinárodní koprodukci Tance Praha (CZ), NorrlandsOperan Umeå (SWE), Centre Chorégraphique National Roubaix – Ballet du Nord (FR) a Plesni Teater Ljubljana (SLO).

Z recenzí:

As Long As Holding Hands je asi nejzábavnějším zpracováním lásky na poli výrazového tance.”
Dominik Melichar, 22. 6. 2015, Divadelní noviny

Slyšíme pouze oddechování dvou individualit, které s přesností ovládají své tělo a v partnerské souhře neznají tabu. Jejich tanec je plný drobných nuancí, malých pohybů, které akcentují jejich partnerské snažení. Agrese střídá vtip, prudký běh střídá zastavení. Proplétající se postavy zalévá nachové světlo a za naše představy opravdu Tereza Ondrová s Peterem Šavelem neručí. A to ani když se po dlouhé minuty věnují něčemu mezi vášnivým líbáním a dýcháním z úst do úst.”
Kristina Soukupová, 22. 6. 2015, Taneční aktuality.cz

As Long As Holding Hands je svébytným a expresivním setkáním dvou osobností, které na jevišti budují svůj romantický vztah, a je jen na nás, zda jim budeme držet palce.
Kristina Soukupová, 22. 6. 2015, Taneční aktuality.cz

Inscenace As Long As Holding Hands zpracovává nápaditým způsobem téma, v jehož neotřelé zpracování byste už ani nedoufali. Činí tak navíc s lehkostí, humorem a sebeironickým nadhledem, který zástupcům alternativních divadelních proudů často chybí.
Vojtěch Poláček, 26. 6. 2015, kulturissimo.cz

Vstupenky

25

Září

As Long As Holding Hands

PONEC - divadlo pro tanec
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 25-09-2019 20:00 25-09-2019 20:00 Czech republic/Europe As Long As Holding Hands Konfrontace představy o ideálním vztahu a reality toho, co znamená skutečně budovat romantický vztah, přetavená do expresivních tělesných obrazů. „Vzali se a žili spolu až do smrti.“ Ve svém nejnovějším projektu se česko-slovenské tvůrčí duo se vydává na cestu zkoumání různých podob romantických vztahů, které neznají překážky generační ani genderové. Dva lidé, dvě těla, dvě samostatné identity bojují o lásku a zkoumají hranice pokory a ztráty identity, závislosti a sdílení, upřímnosti a předstírání, lásky a nenávisti. Konfrontace představy o ideálním vztahu a reality toho, co znamená skutečně budovat romantický vztah, přetavená do expresivních tělesných obrazů. Pohyb mezi Terezou a Petrem vzniká v neustálé komunikaci mezi „já a ty“, v harmonii i nesouhlasu, ladně i neohrabaně. S humorem a vášní, otevřeni jeden druhému a jeden pro druhého, se společně s diváky vydávají na cestu vztahy. Každá zdánlivě bezvýchodná situace je impulsem k vracející se otázce: Chceš mě stále ještě držet za ruku? Projekt vznikl v mezinárodní koprodukci Tance Praha (CZ), NorrlandsOperan Umeå (SWE), Centre Chorégraphique National Roubaix – Ballet du Nord (FR) a Plesni Teater Ljubljana (SLO). Z recenzí: „As Long As Holding Hands je asi nejzábavnějším zpracováním lásky na poli výrazového tance.” Dominik Melichar, 22. 6. 2015, Divadelní noviny „Slyšíme pouze oddechování dvou individualit, které s přesností ovládají své tělo a v partnerské souhře neznají tabu. Jejich tanec je plný drobných nuancí, malých pohybů, které akcentují jejich partnerské snažení. Agrese střídá vtip, prudký běh střídá zastavení. Proplétající se postavy zalévá nachové světlo a za naše představy opravdu Tereza Ondrová s Peterem Šavelem neručí. A to ani když se po dlouhé minuty věnují něčemu mezi vášnivým líbáním a dýcháním z úst do úst.” Kristina Soukupová, 22. 6. 2015, Taneční aktuality.cz As Long As Holding Hands je svébytným a expresivním setkáním dvou osobností, které na jevišti budují svůj romantický vztah, a je jen na nás, zda jim budeme držet palce. Kristina Soukupová, 22. 6. 2015, Taneční aktuality.cz Inscenace As Long As Holding Hands zpracovává nápaditým způsobem téma, v jehož neotřelé zpracování byste už ani nedoufali. Činí tak navíc s lehkostí, humorem a sebeironickým nadhledem, který zástupcům alternativních divadelních proudů často chybí. Vojtěch Poláček, 26. 6. 2015, kulturissimo.cz Husitská 24A/899 Praha Česká republika
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)

Související představení

SAME SAME

danceWATCH, Karine Ponties (BE/FR/CZ)
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

SAME SAME

danceWATCH, Karine Ponties (BE/FR/CZ)
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha