GRAND JETÉ

Silvia Gribaudi (IT)

AUTOR:
Silvia Gribaudi 

ÚČINKUJÍ:
Silvia Gribaudi a the MM Contemporary Dance Company: Emiliana Campo, Lorenzo Fiorito, Mario Genovese, Matilde Gherardi, Fabiana Lonardo, Alice Ruspaggiari, Nicola Stasi, Giuseppe Villarosa, Leonardo Zannella, Rossana Samele

HUDBA:
Matteo Franceschini

SVĚTELNÝ DESIGN:
Luca Serafini

STYLING:
Ettore Lombardi

ASISTENT CHOREOGRAFIE:
Paolo Lauri

POHYBOVÝ COACH:
Andrea Costanzo Martini

DRAMATURGICKÝ KONZULTANT:
Annette Van Zwoll

UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE:
Matteo Maffesanti

TECHNICKÝ PORADCE:
Leonardo Benetollo

KREATIVNÍ PRODUCENT:
Mauro Danesi

PRODUKCE:
Associazione Culturale Zebra (IT)

KOPRODUCENT: 
MM Contemporary Dance Company (IT), La Biennale de Lyon (FR), Théâtre de la Ville (FR), Rum för Dans (SE), Národní divadlo Brno v rámci festivalu Divadelní svět Brno (CZ), BPDA - Big Pulse Dance Alliance / Kreativní Evropa: Torinodanza Festival (IT), Mezinárodní festival TANEC PRAHA (CZ), Zodiak - Side Step Festival (FI), Artistic residency Centro di Residenza Emilia-Romagna (L’Arboreto-Teatro Dimora | La Corte Ospitale) 

S podporou Ministero della Cultura (Ministerstvo kultury, Itálie)
Koproducentem představením je Big Pulse Dance Alliance s podporou EU programu Kreativní Evropa.
V Brně uvádíme ve spolupráci s Národním divadlem Brno v rámci festivalu Divadelní svět Brno

PREMIÉRA:
7. červen 2023, Mezinárodní festival TANEC PRAHA

DÉLKA:
75 min

VĚK:
Dospělý

   

    

Jméno Silvie Gribaudi je již s festivalem TANEC PRAHA neodmyslitelně spjaté. S humorem a nadsázkou si v nové světové premiéře klade otázku Kde končí balet?, a to ve spolupráci s italským tanečním souborem MM Contemporary Dance Company. Grand jeté jako grandiózní skok v klasickém baletu patří často k finále. Stejnojmenné představení jím však nekončí, nýbrž jej pojímá jako zdroj pro nový začátek. Jste připraveni udělat grand jeté?

 

Upozorňjeme diváky, že představení obsahuje stroboskop a kouřostroj.
Po představení 8. června následuje aftertalk s tvůrci.

 


Silvia Gribaudi (IT)
Choreografka a performerka z italského Turína. V její tvorbě souzní tanec s ironií, vnímá tanec, divadlo a hudbu vždy s důrazem na tělo a vztah s divákem. Její mezinárodní kariéru odstartovalo sólo A corpo libero (2009), za něž získala nejedno ocenění i pozvání. Na festivalu TANEC PRAHA 2021 sklidila velké ovace za humorně pojaté dílo GRACES a další rok uvedla premiéru duetu INSECTUM in... Prague ve spolupráci s Terezou Ondrovou. GRAND JETÉ vzniká v koprodukci evropských festivalů tance v rámci sítě Big Pulse Dance Alliance a TANEC PRAHA uvádí světovou premiéru.

MM Contemporary Dance Company 
Soubor založil Michel Merola v roce 1999 v Reggio Emilia, jeho repertoár se vyznačuje velkou pestrostí díky spolupráci s různými italskými i světovými choreografy jako Maguy Marin, Mats Ek, Mauro Bigonzetti, Thomas Noone ad. Soubor získal v Itálii ocenění v letech 2010 a 2017 a svá díla hojně prezentuje doma i ve světě. 

Vstupenky

Foto: Andrea Macchia
Foto: Andrea Macchia
Foto: Andrea Macchia

#tanecpraha