První ročník Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání (FUK) začíná již ve středu 20.1. a potrvá až do 6.2. A s radostí hlásíme, že i my jsme do jeho programu přispěli částí našeho programu pro školy - Bláznivé tance o přestávce a Tanec a fyzika. Podívejte se na bohatý festivalový program, rozklikněte Program pro školy a pokud máte zájem o naši nabídku, pište nám o podrobnosti na mail martina.filinova@tanecpraha.eu.

Festival FUK nabízí rodičům, dětem, učitelům a široké i odborné veřejnosti celou řadu workshopů, debat, rodinných dílen, prezentací a dalších formátů. Vyzývá, abyste se na chvíli stali designérem nebo architektem, sdíleli své příběhy nebo si vyzkoušeli na vlastní kůži, co má společného učení jazyků nebo fyzika s tancem.
Program celého festivalu naleznete na http://fuk.education/

Tanec školám je alternativně-vzdělávací umělecký program vycházející z principů metodiky Taneční a pohybové výchovy. Využívá specifik taneční tvorby k formování dětské osobnosti, vytváří trvalé vazby mezi myšlením, emocemi a fyzickou stránkou dítěte, harmonizuje jeho tělesný vývoj a rozvíjí inteligenci těla. Učí vnímavosti vůči prostředí, podporuje rozvoj sociální inteligence. Vede žáky od spontánního pohybu k vědomému používání těla a ke kultivování pohybu.

 

 

OSTRUŽINA z.s.  /  Tanec Praha/ divadlo PONEC
Setkáme se v tanci - Bláznivé tance o přestávce -  online verze
60 minut, možnost pro distanční výuku i online výuku ve škole

Roselyne toho má hodně co říct. Fantomové využívají zákoutí. Markétu zajímá co nového ji přinese překážka a Viktor zas z obyčejných předmětů staví neuvěřitelné kousky.
Jaká bude vaše přestávka?

Ukázka video: Bláznivé tance na Kostničáku

Více o historii projektu najdete zde.

 

#tanecpraha