F*cking Beautiful Spring

Spitfire Company

ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA

NÁMĚT, SCÉNOGRAFIE, REŽIE:
Petr Boháč

CHOREOGRAFIE, TANEC:
Markéta Jandová

SOUND DESIGN:
Martin Hůla 

BINAURÁLNÍ MIX:
Martin Hůla 

LIGHTDESIGN:
Jiří Šmirk

TANEČNÍ SPOLUPRÁCE:
Adéla Kašparová

KOSTÝMY:
Kateřina Jirmanová

PRODUKCE:
Veronika Ilíková

PROJEKTOVÁ MANAŽERKA:
Barbora Faifr Repická

PODĚKOVÁNÍ:
Audiolight service s.r.o. 

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, Palác Akropolis - Spectaculare 

PODPOŘILI:
Hl. město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Hl. město Praha podpořilo v letech 2021-2023 projekty Spitfire Company víceletým grantem v částce 1 700 000 Kč ročně.

PREMIÉRA:
18.3. 2023, PONEC - divadlo pro tanec

DÉLKA:
45 min

VĚK:
15+

      

 

     

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

Inspirováno nekonečným posloucháním oratoria El Niňo amerického skladatele Johna Adamse, rapových veršů Kae Tempest a hudebního rituálu skupiny Shortparis z petrohradského undergroundu. 

Tento příběh se uskutečnil a přežívá mezi námi díky orálnímu vyprávění. Tento příběh je o zrození, o těle v těle, o křičícím šepotu, o zvucích, které tvoří prostor. Tento příběh je o mlaďoučké Marii a o jejím dítěti. Tento příběh je o kruzích, které je nutné překročit, abychom se našli nově.

Postava šestnáctileté dívky otevírá koupelnu. Otevírá krabičku s těhotenským testem. Nádech. A ponor do hlubin vlastní samoty. Kruh hloubky. Výdech. Dívka se vrací do obýváku. Kruh roztočeného pokoje. Výdech. A šepot na zemi: o šelestění, o heboučkých věcech, o křeči a stažení. Kruh běhu. Od sebe sama nikam. Kruh přátelství. Sestup do očistce metra. Pobyt v kruhu se zvířetem, které nelze porazit. Jezdící schody. Slunce se konečně dotklo dívčiných vlasů. Kruh jara. Rituál. Kruh svěcení. 

Představení je realizováno pomocí binaurálního efektu, který vtahuje diváka do samotného středu prostorového vnímání zvuků a hudby, a pomocí dvou pohybových světel Robe Esprite, jež “tančí” společně s tanečnicí Markétou Jandovou.

 


Markéta Jandová je česká tanečnice a performerka. Jako tvůrčí osobnost inklinuje k propojování uměleckých žánrů a to především performativního umění a filmu. Ráda střídá oblasti svého působení, proto se jako tanečnice objevuje i v opeře, činohře nebo ve filmu.  

Petr Boháč je režisér a vystudovaný odborník na českou literaturu. Jeho režie se objevily ve více než 20ti zemích. Několik jeho režií obdrželo ocenění jako např. The Fringe First Award, Aerowaves Priority Companies 2014, Ceny Divadelních novin apod. V současné chvíli je i ředitelem Paláce Akropolis.

 

 

www.spitfirecompany.cz

​  ​  

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha