Extinction Room (Hopeless.)

Představení je součástí BAZAAR festivalu 

Koncept a choreografie:

Sergiu Matis

Choreografická spolupráce:

Martin Hansen, Nicola Micallef, Kinga Ötvös, Manon Parent

Účinkují:

Sergiu Matis, Nicola Micallef, Kinga Ötvös + Markéta Labusová a mladí čeští tvůrci, teenageři

Hudební instalace a skladba:

AGF aka Antye Greie

Text:

Philip Ingman, Sergiu Matis, Mila Pavićević

Druhový výzkum:

Philip Ingman

Dramaturgie:

Mila Pavićević

Zvuk:

Martin Lutz

Produkce:

4Culture Association

Délka:

105 min

Jazyk:

angličtina, čeština

Partneři pro uvedení v Praze:

nationales performance netz, Rumunský kulturní institut a PONEC - divadlo pro tanec

Podpora:

Inscenace Sergiu Matise, financována Capital Cultural Fund (HKF), Berlin Senate Department for Culture and Europe.

Koprodukce:

4Culture Association a WASP Studios.

Finančně podpořili:

AFCN – National Administration of Cultural Funds (RO), Rumunský kulturní institut, a Europalia Arts Festival (BE).

Podpořili:

DIEHL+RITTER/TANZPAKT RECONNECT, financován German Federal Government Commissioner for Culture and the Media jako součást iniciativy NEUSTART KULTUR; apap – FEMINIST FUTURES projekt spolufinancovaný programem Kreativní Evropa EU; ICI-CCN Montpellier – Occitanie v rámci projektu Life Long Burning (LLB) – Towards a Sustainable Eco-System for Contemporary Dance in Europe, financován programem Kreativní Evropa EU.

Zvířecí hlasy:

Macaulay Library at the Cornell Lab of Ornithology, Xeno-canto Foundation.

„Vrať se do přírody!“ Hlasy ptáků nás vrací ke kořenům, probouzí v nás pocit života, naděje i souznění. Jenže co když jim jejich dráhu zkřížíme svou bezohledností? Extinction Room (Hopeless) je stereofonní performativní sen, ve kterém příběhy, hudba a tanec vedou diváka ke konečnému a definitivnímu bodu, k bodu vyhynutí. Spolupráce třech zahraničních tvůrců s českými mladými umělci i teenagery představuje tak unikátní událost, že ji v rámci festivalu uvedeme hned dvakrát. 21 na smrt odsouzených druhů, 21 ptačích příběhů, kterými může divák spolu s performery procházet a pocítit naléhavost jejich volání. Extinction Room lze vnímat jako kontakt se záhrobím, který nikdy nedokážeme uchopit v jeho celistvosti, ale můžeme se nechat okouzlit jednotlivými fragmenty, tóny a pohyby.

 

Krásná, srdcervoucí inscenace. Co z idylické přírody vůbec zbývá, ve světě, který se nezastavitelně ohřívá? - Jérôme Bel

 

Poprvé bylo Extinction Room uvedeno v roce 2019 v Art Radionica Lazareti v Dubrovníku. Následovaly představení pro eXplore Dance Festival (Bukurešť), Piatra Neamt Theatre Festival (Rumunsko), Europalia Arts Festival (Bozar, Brusel), Zuhören #4 (Berlín), Tanznacht Berlin, Artdanthé Festival (Vanves) a ImPulsTanz (Vídeň).

 

Sergiu Matis je původem rumunský choreograf, který však od roku 2008 žije a působí v Berlíně. Vystudoval Liceul de Coregrafie in Cluj a  Mannheim Academy of Dance. Mimo tvorbu se věnuje vedení workshopů a dalším vzdělávacím projektům po celém světě.

 

Vstupenky

#tanecpraha