Duncan slaví 30! + Simone Sandroni

Choreografie:

Simone Sandroni, Jitka Čechová, Tereza Krejčová, studenti Konzervatoře Duncan centre

Interpretace:

Studenti a absolventi Konzervatoře Duncan centre:
Lada Jasanská, Agáta Klímová, David Kodys, Petra Jelínková, Eliška Čulíková, Josefína Prachařová, Leontina Foltýnová, Tomáš Havlík a Emily Jane Steele, Jitka Čechová, Tereza Krejčová.

V choreografii Simone Sandroniho tančí 4. ročník KDC.

Light design:

Ondřej Růžička a Honza Beneš

Produkce:

Konzervatoř Duncan centre

Za podpory:

Magistrát hlavního města Praha, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Nadační fond Cesta ke vzdělání, Městská část Praha 4, Spolek rodičů a přátel KDC, Divadlo Ponec

Délka:

75 min taneční představení (představení je bez přestávky)
50 min promítání tanečních filmů

 

        

    

Vyvrcholení oslav 30 let od založení Konzervatoře Duncan centre přinese průřez nejnovější tvorbou studentů, dvě výjimečná sóla absolventů a zbrusu nové dílo mezinárodně uznávaného choreografa Simone Sandroniho vytvořené se studenty Duncan centre.

Studentské práce nabízejí překvapivě silný zážitek z tance a zároveň výmluvný obraz o metodě výuky tvorby v konzervatoři. Originální dílo stále silněji zářící hvězdy na českém tanečním nebi Jitky Čechové Frankie Teardrop uvidíte v interpretaci autorky. Absolvovala s ním roce 2017. O rok později absolvovala Tereza Krejčová, která po čtyřech letech dalších tanečních studií v Salzburgu obnovila své niterné sólo Nekrytě. Vzniklo ve spolupráci s pedagogem Duncan centre, kytaristou a skladatelem Václavem Chalupským.

 

Simone Sandroni, spoluzakladatel věhlasného souboru Ultima Vez, vytvořil se studenty Duncan centre choreografii, kterou uvidíte ve světové premiéře. Jde o výjimečnou příležitost vidět nové dílo tohoto zkušeného, vysoce ceněného choreografa evropského formátu na pražské scéně. Simone Sandroni pracoval se studenty Duncan centre už koncem 90. let a zanechal výraznou stopu nejen ve škole, ale i na české taneční scéně, když spolu s Lenkou Flory založil v Praze soubor Déjà Donné, který existuje dodnes a se kterým slavil mezinárodní úspěchy. Jejich inscenace byly uvedeny ve více než 30 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie. Od roku 2015 pak Simone Sandroni sedm let vedl taneční soubor Stadttheater Bielefeld.

 

Dále v rámci programu uvádíme:
Taneční filmy studentů a absolventů KDC 
● Žaneta Musilová / All in
● Barbora Ptáčková / Mýtina
● Julie Kubrychtová / re.tention
● Simona Dejmková / Ona
● Anna Kroupová / Z matky

Speciální uvedení spolupráce studentů UMPRUM a KDC:
● Ateliér volného umění III (Intermédia) UMPRUM vedený Michalem Pěchoučkem / Most Inteligence

 

Program večera:
18:00 a po představení – promítání tanečních filmů
19:00 – komponovaný večer choreografií

Vstupenky

Foto: Martin Špelda
Foto: Martin Špelda
Foto: Martin Špelda
Foto: Martin Špelda

#tanecpraha