Ozdravná síla tance pro všechny, bez ohledu na věk a pohybové omezení.

Tanec Praha je partnerem projektu Dance Well, který podporuje profesní rozvoj tanečních umělců*kyň a organizací, které se věnují tanci pro lidi s Parkinsonovou chorobou a dalšími pohybovými poruchami. Cílem projektu je podpořit rozvoj dovedností, uměleckého talentu, znalostí a naplnění potenciálu inovativních přístupů v dopadu na celospolečenský well-being a sociální soudržnost.

Lekce Dance Well pro veřejnost jsme zahájili 14. března 2023 v KC Vozovna. Od té doby pravidelně každé úterý v čase 10:00 - 11:00. Od ledna 2024 pořádáme minimálně jednou do měsíce úterní lekce i v odpoledním čase. Jejich přehled najdete vždy na našem webu.

Hluboký prožitek Dance Well v inspirativním prostředí? 

Díky spolupráci s Galerií hlavního města Prahy a Národní galerií Praha zavítáme i do unikátních galerijních prostorů. Nenechte si ujít speciální lekce v GHMP - Městské knihovně (Mariánské náměstí 98/1, 2. patro), Klášteře sv. Anežky České (U Milosrdných 17, Svatyně Salvátora) nebo třeba Veletržním paláci (Dukelských hrdinů 47).

Aktuální termíny, místa konání a rezervace sledujte ZDE.

Pravidelná setkání vede tým profesionálních umělců*kyň vyškolených v rámci mezinárodního projektu Dance Well: Cécile da Costa, Bára Látalová, Hana Polanská, Markéta Vacovská, Markéta Perroud a Roman Zotov Mikshin.
Na podzim roku 2023 byl také ke spolupráci přizván tanečník a choreograf Jaro Viňarský, a to za účelem vytvoření choreografického díla, na kterém nyní pracuje společně s účastníky projektu. Jeho premiéra bude uvedena v rámci festivalu TANEC PRAHA 2024.

 

Dance Well si klade za cíl:

  • rozvíjet a experimentovat s inovativními tanečními postupy, implementovat, sdílet a šířit znalosti a zkušenosti napříč evropskými regiony, podporovat další vzdělávání umělkyň*ců a tanečních organizací, kteří*ré pracují s lidmi s Parkinsonovou chorobou a dalšími poruchami mobility, to vše ve světle (post) covidové krize
  • přispívat k well-beingu společnosti, sociální soudržnosti, rozvoji taneční kultury a jejího vlivu na občanskou společnost

 

Aktivity projektu sestávají z:

  • intenzivních školení lektorek*ů Dance Well
  • pravidelných lekcí Dance Well
  • tvorby a prezentace tanečních a audiovizuálních děl
  • výzkumu a analýzy
  • popularizačních aktivit

 

Projekt je společným dílem organizací Comune di Bassano del Grappa, K3 -Tanzplan Hamburg, Le Gymnase CDCN Roubaix, La Briqueterie CDCN Vitry sur Seine, Tanec Praha, Lithuanian Dance Information Centre, Fondazione Fitzcarraldo a Fondazione Università Ca' Foscari of Venice a je realizován díky podpoře programu Evropské unie Kreativní Evropa.

 

 

 

 

            

          

Lektorský tým

#tanecpraha