POKUD MÁTE ZÁJEM O OBJEDNÁNÍ DOPOLEDNÍHO PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLU, VYPLŇTE, PROSÍM, OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

FAMILY-FRIENDLY PŘEDSTAVENÍ. DOPORUČUJEME DĚTEM OD 10 LET.

Koncept a choreografie:

Věra Ondrašíková

Účinkují:

Jaro Ondruš a David Králík, Jakub Kohout

Dramaturgie:

Marta Ljubková

Hudba:

Filip Míšek

Světelný design:

Pavel Kotlík

Live programming:

Michal Rydlo

Kostýmy:

Hana Frišonsová

Produkční spolupráce:

Tomáš Grúz, Daniela Řeháková

Podpořili:

Magistrát hl. města Praha, Ministerstvo Kultury, Státní fond MK, AV MEDIA

Poděkování:

Dáda Němeček, Radka a Petr Ondrašíkovi, arboristé Lesů hl. města Prahy. 

Němí svědci. Na některých místech jsme je úplně vytlačili. Přitom se ve chvílích volna a únavy uchylujeme do jejich stínu. Výrazní nad zemí, silní pod ní. Zdroj životadárné síly a kyslíku. Mockrát jsme se na nich provinili, ale oni zůstávají. Pečují o své přátele i vztahy. Stromy.

 

Zdánlivě statický objekt pevně zakořeněný v zemi se v nové choreografii Věry Ondrašíkové stává partnerem tanečníka, ale taky jeho synonymem. Skutečné stromy přenesené na jeviště ztrácejí své přirozené prostředí a získávají zcela nové charakteristiky. Jsou stejně pružné jako těla tanečníků, jsou zranitelné, ale jsou i pevné a v každém okamžiku magické. 

 

Inscenace získala Cenu diváka na České taneční platformě 2022.

 


Říká se, že to nejcennější, co můžeme dětem darovat, je čas. V divadle PONEC si myslíme, že to platí o každém, kdo je nám blízký. V rámci programu family-friendly přinášíme podvečerní představení současného tance a pohybového divadla, která dokážou pootevřít dveře do magického divadelního světa “tady a teď” starším dětem, teenagerům, rodičům i prarodičům. Ideálně všem společně.

Bojíte se, že se děti / máma / děda budou nudit? Že nepochopí, o co jde? Odhoďte strach. Do programu cíleně vybíráme představení, ke kterým se snáze hledá cesta. Zároveň jsou u nás v divadle vítány všechny divácké reakce. Od nudy po nadšení. Od wow po cože? U nás můžete být, kým potřebujete.

Doba si žádá dotyku, napnutí smyslů a zpomalení. Vezměte se za ruce a přijďte prožít smysluplný čas do PONCE, sdílet něžný výstup z komfortní zóny, dialog po představení, i vzpomínky. 
 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha