Umělci dětem

I toto nedělní odpoledne si na závěr programové linie Pusťte si tanec domů můžete užít hudby a tance s umělci PONCE.
Tentokrát s těmi, co věnují spoustu času a energie komunitní práci. To je fenomén, o němž se málo ví, ale o to větší hodnoty společnosti přináší. Tanečníci spolu s hudebníky působí na nejrůznějších školách a věnují se kreativnímu rozvoji osobnosti dětí všech věkových kategorií. Dnes si můžete vychutnat dva odlišné úhly pohledu filmařů na tuto činnost; jedni natáčeli na pěti pražských školách a druzí si vybrali jednu specifickou na Žižkově.  Část těchto umělců - lektorů vede také Dětské studio divadla PONEC, jiní pracují se seniory v rámci otevřených střed v PONCI pro veřejnost. Všem patří velký dík!

Na úvod si vyzkoušejme sami, jaké rytmické hry můžeme zvládat: se svou rodinou a pár kelímky nebo zcela sami tak, jak vás povede jedna z hudebnic zapojená do projektu Tanec školám, Anna Pivoňková. První hra se věnuje „bodypercussion“:

 

Druhá hra vyzkouší naši koordinaci v rytmu s kelímky: 

 

Film Tanec školám se natáčel díky IDU (Institutu umění – Divadelnímu ústavu) na pěti školách na území hlavního města Prahy. Zachytil práci řady umělců – lektorů: Bára Látalová, Robert Nižník, Michaela Suša, Petra Pellarová, Jana Novorytová a Jan Bárta, kteří pracovali s hudebníky: Václav Kalivoda, Tomáš Kerle, Romana Packová, Tereza Koláčková a Juan Carlos Vivas. Režie, kamera a střih jsou dílem Petra Němečka.

 

Film Nesputaný Andělé vznikl na ZŠ Havlíčkovo náměstí. Vše zde zažili a zaznamenali Jakub Jahn, Michal Krumpár a Bára Látalová

 

Tím končí PONEC online v plné víře, že v září se setkáme na zahájení 20. sezony živě! Červen bude patřit festivalu TANEC PRAHA. Proběhne nejen v Praze, ale i dalších 17 městech a obcích ČR od 4. do 29. června. Tančíme dál, vícena www.tanecpraha.cz!

Vstupenky

#tanecpraha