tYhle / Marie Gourdain

Marie Gourdain

Choreografka, scénografka a výtvarnice původem z Paříže, která žije od roku 2010 v Praze. Vystudovala filmovou animaci na francouzské École National Supérieure des Arts Décoratifs (ENSAD). V rámci studia absolvovala Erasmus na VŠUP v Praze. Za svou výtvarnou a sochařskou práci získala cenu Frédéric de Carfort Paris (2011) a cenu pro sochaře ENSAD Paris (2009). 

Jako scénografka pracovala pro mnoho současných tanečních souborů a choreografů, jako například Karine Ponties (2017), Rita Gobi (2018), Andrea Miltnerová, Barbora Látalová, Zdenka Svíteková (2016) a Lucia Kašiarová (2014) a na site specific projekty pro festival KoresponDance pro Dominique Boivin a Jean Gaudin (2014–2018).

Od roku 2015 je členkou kolektivu tYhle, který se věnuje fyzickému divadlu a tanci. V roce 2016 choreografovala první inscenaci UN / One, ve které vystupuje s Florent Golfier. Na jaře 2017 vytvořila choreografii k inscenaci LEGOrytmus, na zakázku Studiu ALTA. A v roce 2018 její třetí dílo Medúza (Česká taneční platforma 2019). Marie dostane v roce 2021 první mezinárodní Caroline-Neuberové-Stipendium od města Lipsko.

 

Matthew Rogers

nar. 1978 je tanečník / choreograf na volné noze působící v německém Hamburku a s mnoha pracovními vztahy po celém Německu, České republice a na Slovensku.  Zabývá se také pohybovým a choreografickým koučingem při tvůrčím procesu tanečního představení. Matthew absolvoval BFA obor tanec a choreografie na Virginia Commonwealth University v roce 2002. V roce 2003 – 2011 byl aktivní součástí taneční komunity v NYC, především vystupoval v dílech Tere O'Connor.  Během této doby působil jako instruktor metody Pilates.  V roce 2010 měl tu čest vystoupit v retrospektivě Marina Abramovic „The Artist Is Present“ na festivalu MoMA.

 

Sabina Bočková

Sabina Bočková je tanečnice a performerka působící od roku 2017 na české nezávislé taneční scéně. V roce 2019 vytvořila spolu s Johanou Pockovou představení Jáma lvová, které se dostalo do prestižního výběru Aerowaves 21. Jako interpretka dlouhodobě spolupracuje se skupinami Tantehorse a tYhle a jako tvůrkyně se věnuje autorské tvorbě ve spolku POCKETART a ve spolupráci se slovenským performerem Tomášem Janypkou.

 

Radim Klásek

Vystudoval Konzervatoř Duncan Centre, kde po šesti letech absolvoval. Jako interpret spolupracoval s českými i zahraničními choreografy a režiséry (Martin Talaga, Luis Marrafa, Mirka Eliášová, Petr a Matěj Forman, Lenka Kniha Bartůňková, Michal Záhora, Marie Gourdain). Objevuje se jak v tanečních představeních, tak i v divadelních inscenacích a operách. Zároveň se objevuje v improvizačních představeních (Moving Orchestra) ve spolupráci s Pražským Improvizačním Orchestrem. 

After six years of studie graduated at Conservatory Duncan Centre. As an interpreter worked with with various choreographer and directors (Martina Talaga, Luis Marrafa, Mirka Eliášová, Petr a Matěj Forman, Lenka Kniha Bartůňková, Michal Záhora, Marie Gourdain), performing in dance pieces, theatre plays and operas. Also colaborates on improvisation evenst (Moving Orchestra) with Prague Improvisation Orchestra. 

 

Zuzana Režná

Zuzana se díky brněnským uskupením Malé f a Filigrán dostala ke scénickému svícení. Je absolventkou světelného designu na Divadelní fakultě brněnské JAMU, kde spolupracovala na mnohých představeních Ateliéru fyzického divadla. Podílela se na tvorbě představení Pisum Sativum belgické choreografky Karine Ponties. Účastnila se kontinuálních workshopů Institutu světelného designu v Praze absolvovala pracovní stáž u Sasha Waltz & Guests Berlíně. V současné době je členem uskupení fyzického divadla tYhle (světelně zpracovala Umbilikus, UN, Výš, Medúzu, Zápas s jazykem). Dále kontinuálně spolupracuje s Martou Kuczyńskou a novo-cirkusovým spolkem Kejos The-At-Er v Polsku, s Markem Menšíkem a Slávou Zubkovem (Kocour, Two or Ten), se švédskou skupinou Svalbard Company (All Genius All Idiot), s Matthewem Rogersem (SK, USA) a Chrisem Leuenbergerem (CH) (Desire & Discipline), s Markétou Stránskou a Jeanem Gaudinem (LeŤ, ... Or to be), s Viktorem Černickým (Parolapolea, Pli, Primes Figures), s Terezou Hradílkovou (Nepřestávej), s Peterem Šavelem (Eau de Vie, Kvint et Sense), s Katharinou Schmitt (Aventures a Nouvelles Aventures, Molyneuxova otázka, Nauka o afázii). Světelně odbavuje představení platformy DanceWATCH a maďarské společnosti Góbi Rita Dance.
#tanecpraha