triton tanzt. twisted trident.

Peter Pleyer

Festival Malá inventura 2020

 

Koncept, performance:

Peter Pleyer a hosté

Scéna, kostýmy, umělecká spolupráce

Michiel Keuper

Světelný design

Kuo Chien Hung

Peter Pleyer, ikonická persona uměleckého světa otáčí svůj trojzubec proti vlnám času, aby vás provedl mystickým příběhem života v umění. 
Po zkušenostech z celého světa se kurátor, choreograf, učitel Peter Pleyer vrací sám k sobě, aby vytvořil své první sólové představení. Triton tanzt. twisted trident je živelnou retrospektivou spojující nejrůznější umělecké přístupy a upřímnou zpovědí člověka - umělce.
Intenzivní přítomnost Petera Pleyera je inspirací, která vás uchvátí a zanechá pod kůží jemné chvění.  

"Po šamanské pouti před mnoha lety v Ponderosě, jsem dostal radu, abych si s sebou vzal trojzubec, který by mi při mých lekcích a vystoupeních dodal sílu a autoritu. Dosud jsem tuto radu nedodržel… “

triton tanzt. twisted trident. je retrospektivním ohlédnutím se za více než dvacetiletou existencí v uměleckém světě, výzkumem, jak předávat taneční příběhy kroužící a pohlcené větrem a vhledem do komplexního světa Petera Pleyera, který sdílí s myšlenkami Bruno Latoura, Nancy Stark Smithovou, vyvolanými duchy Diane Torr a Dorana George či spojením s Frankfurtským baletem Billa Forsytha.

"Peter je hodně ikonická osoba (nejen) taneční scény. Působí v Berlíně od 90. let. Hodně učí. Zároveň je (byl) kurátorem prestižních festivalů jako Tanznacht / Tanz im August a dalších akcí v Sophiensaele, Dock11 atd. Triton Tanzt je jeho nejnovější solo - retrospektivní, reflexivní. Je to podle mě krásná kombinace storytellingu, tance, divadla, performance, mezilidského setkání dialogu - dává popředí jak queer témata, současnou teorii Bruno Latoura, tak historii berlínské scény.(...) Peter je skvělý, přítomný performer - zároveň schopný upravit kontext toho, co říká, i pro méně obeznámené publikum. Myslím, že akce může sloužit jak vhled do Berlína, tak i jako manifestace různých berlínských specific - drag shows, fúze teorie - umění, ..." Petr Dlouhý, kurátor projektu Pralin

 

Vstupenky

#tanecpraha