TRAPNO

Pop Balet

18

Květen

host

CHOREOGRAFIE A REŽIE:
Jana Hampl Maroušková

HUDEBNÍ PRODUKCE:
Daša Horváthová / Navel Radiation

ZVUK:
Geoff Tyson

ZVUKOVÁ SPOLUPRÁCE:
Liam Whybrow

KOSTÝMY:
Josefína Holcová

LIGHT-DESIGN:
Barbora Jágrová, Judita Mejstříková

KONZULTACE A POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE:
Matěj Petrák

TVORBA A INTERPRETACE:
Agáta Černá, Matyáš Hanzlík, Vanda Hejnová, Anna Horáková, Martin Leška, Patricie Karasová, Anna Melicherčíková, Alice Silná, Barbora Slunéčková, Sára Polonyiová, Jonáš Snítil, Josef Veselý, Antonie Zelbová, Daša Horváthová

PRODUKCE:
Nicola Šafaříková, Jakub Doležal

PODĚKOVÁNÍ:
Arman Kupelyan, Filip Horn

TRAILER:
Lubomír Krupka, Josef Veselý

FOTOGRAFIE:
Vojtěch Brtnický

PARTNEŘI:
Nadace Život umělce, Hlavní město Praha, KD Mlejn a Tanec Praha.

DÉLKA:
50 min

      

 

Co jsi dělal o víkendu?
Měl jsem sraz se základkou.
Jaký to bylo?
Trapný. Takže super.

Je pro nás trapný okamžik vždy momentem, ze kterého chceme co nejrychleji vybruslit, nebo si ho můžeme užívat a tím pádem i vyhledávat? Můžeme si na něj zvyknout? Co kdybychom se místo předcházení trapným situacím pouštěli vstříc trapnosti? Projekt TRAPNO hledá způsoby, jak být trapný a být s tím v pohodě. Hraje si s myšlenkou, že přiživování a prodlužování takového okamžiku nám dává možnost objevit jeho krásu, lidskost, schopnost pobavit či rozveselit a ubírá na jeho vážnosti.

 


Pop Balet je profesionální taneční soubor navazující na tradici Pop Baletu založeného v 70. letech Věrou Veselou, po níž následně soubor přebrala Majka Piskořová Veselá. V současnosti s talentovanými tanečníky na nových projektech spolupracuje choreografka Jana Hampl Maroušková. Choreografka je aktivní v jejich vzdělávání, pracuje na profesionalizovaném směru souboru, který představuje originální umělecké vyjádření na současné taneční scéně. Soubor chce oslovit jak uměleckou společnost, tak i veřejnost. Jeho cílem je tvořit plnohodnotné projekty, které představují tanec jako ceněné umění propojující diváka s interprety.

TRAPNO je třetím celovečerním počinem souboru, který v předchozích letech uvedl premiéru představení Soul Seekers (autorka Zuzana Dobešová, 2021) a Yes. (autorka Jana Hampl Maroušková, 2023). Dalším projektem souboru byl komponovaný večer CoLab (2023), který vznikl za podpory festivalu Tanec bez hranic. CoLab je představení tvořené třemi choreografiemi od zahraničních tvůrců Kino McHugh, Vaska Nasonova a Kenana Dinkelmanna.

 

www.popbalet.cz
​  ​ 

 

Vstupenky

    

18

Květen

TRAPNO

PONEC - divadlo pro tanec (Praha)
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 18-05-2024 20:00 18-05-2024 20:00 Czech republic/Europe TRAPNO „Co jsi dělal o víkendu?” „Měl jsem sraz se základkou.” „Jaký to bylo?” „Trapný. Takže super.” Je pro nás trapný okamžik vždy momentem, ze kterého chceme co nejrychleji vybruslit, nebo si ho můžeme užívat a tím pádem i vyhledávat? Můžeme si na něj zvyknout? Co kdybychom se místo předcházení trapným situacím pouštěli vstříc trapnosti? Projekt TRAPNO hledá způsoby, jak být trapný a být s tím v pohodě. Hraje si s myšlenkou, že přiživování a prodlužování takového okamžiku nám dává možnost objevit jeho krásu, lidskost, schopnost pobavit či rozveselit a ubírá na jeho vážnosti.   Pop Balet je profesionální taneční soubor navazující na tradici Pop Baletu založeného v 70. letech Věrou Veselou, po níž následně soubor přebrala Majka Piskořová Veselá. V současnosti s talentovanými tanečníky na nových projektech spolupracuje choreografka Jana Hampl Maroušková. Choreografka je aktivní v jejich vzdělávání, pracuje na profesionalizovaném směru souboru, který představuje originální umělecké vyjádření na současné taneční scéně. Soubor chce oslovit jak uměleckou společnost, tak i veřejnost. Jeho cílem je tvořit plnohodnotné projekty, které představují tanec jako ceněné umění propojující diváka s interprety. TRAPNO je třetím celovečerním počinem souboru, který v předchozích letech uvedl premiéru představení Soul Seekers (autorka Zuzana Dobešová, 2021) a Yes. (autorka Jana Hampl Maroušková, 2023). Dalším projektem souboru byl komponovaný večer CoLab (2023), který vznikl za podpory festivalu Tanec bez hranic. CoLab je představení tvořené třemi choreografiemi od zahraničních tvůrců Kino McHugh, Vaska Nasonova a Kenana Dinkelmanna.   www.popbalet.cz ​  ​    Husitská 24A/899 Praha Česká republika

#tanecpraha