Generátor

Barbora Látalová, Zdenka Brungot Svíteková

Výkon a příkon

Barbora Látalová, Zdenka Brungot Svíteková

Světelné paprsky

Štěpán Hejzlar

Zvukové vlny

Adam Novotný, David Hlaváč

Katalyzátor

Lukáš Karásek

Teleportace, deskriptivní geometrie

Lucia Račková

Hlavní motor

Ostružina z.s.

Přídavný motor

Tanec Praha z.ú./ PONEC – divadlo pro tanec

Palivo

MHMP

Pomocné síly

ZŠ Cimburkova, Miloš Milner, Youtube, NASA, Wikipedie, Brian Green, Max Tegnark, Isaac Newton, Albert Einstein, Big Bang, Černá díra, Stephan Martin

 
Fg = G [(m1m2)/r2]
“Lze tanec definovat jako jednoduchý pohyb tam a zpět v gravitačním poli?”  Obnovená premiéra inscenace tvůrčího dua Barbory Látalové a Zdenky Brungot Svítekové.  
 
„Gravitace je jedna ze základních sil v přírodě, jejíž síla nás přitahuje. Tvaruje vesmír, deformuje čas a prostor. Díky ní můžeme žít na Zemi a také objevovat vesmír. A dokonce i měnit pohled na Svět,”  říkají autorky představení.
Gravitace nám umožňuje si být vědom, že já jsem, tady a teď, vtělený, vnímající svět kolem a jeho síly - opak mentální existence ve virtuální realitě, která je stále více přítomna pro mladou generaci a ve které tělesnost a její vědomí ochabuje.
Představení si pohrává s principy fyziky, a tak předkládá její zákony jako reálný fyzický prožitek.
 
***

Autoři inscenace Tanec a fyzika v průběhu pandemie, vypracovali krátké filmy (taháky na představení) o tom, jak vidí fyzikální jevy, které zpracovávají i v představení. Pojďte s námi společně hledat zákony, vzorce a teze, které se ve filmech skrývají a následně si vytvořit vlastní krátké choreografie inspirované tím, co ve filmech najdete. 

Pro více informací prosím kontaktujte: martina.filinova@tanecpraha.eu

Vstupenky

( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)

#tanecpraha