1

Říjen

Koncept, choreografie, interpretace

Tereza Hradilková 

Dramaturgická a režijní spolupráce

Biljana Golubovič

Hudba živě

Filip Míšek

Kostým

Marjetka Kürner Kalous

Světelný design

Pavel Kotlík

Konzultace

Lukáš Jiřička

Foto

Vojta Brtnický

Produkce

Veronika Hladká

Koprodukce

Tanec Praha / PONEC - divadlo pro tanec, Studio Truhlárna

Poděkování

Daniel Wunsch, Petr Horký, Jakub Hradilek, Jan Horák, Palo Kršiak, Festival Bazaar, Dan Gregor

Za podpory:

Ministerstvo kultury ČR, NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Délka představení

40 minut

Nápad na taneční sólo Terezy Hradilkové vznikl při práci na tanečním filmu Beating, natáčeném v pražském boxerském spolku Palaestra: „Fascinovalo mě, jak boxeři skáčou přes švihadlo. Líbila se mi lehkost, se kterou se pohybovali, rytmus, který střídali, pohyb rukou a nohou, který byl sám o sobě tancem. Nadchly mě i různé varianty skoků a přeskoků; perlou navíc byl pro mě zvuk švihadla, který tento pohyb doprovází,“ vysvětluje autorka projektu Tereza Hradilková. 

Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. „Přeskakuješ sám sebe, překračuješ své hranice, nebo jsi naopak uvězněn v opakujícím se kruhu, ze kterého nelze vystoupit?,“ ptá se choreografka a tanečnice, jejíž inscenace Promenná/Variable (společně s izraelskou choreografkou Einat Ganz) byla ve světové premiéře uvedena na Festivalu 4 + 4 dny před sedmi lety a následně slavila úspěchy na mnoha prestižních tanečních přehlídkách v zahraničí. 

V představení se mluví česky a anglicky, s anglickými titulky.

PŘEDSTAVENÍ Švihla získalo na ČESKÉ TANEČNÍ PLATFORMĚ ocenění TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2017!

Tři otázky pro Terezu Hradilkovou čtěte zde

 

Po představení bude následovat promítání tanečního filmu Beating (6 min)

Režisér: Kari Šulc

Choreogrfie: Tereza Hradilková

Hudba: Filip Míšek

Ceny: Dances with Camera (první cena), Nu Video Dance (třetí cena)

Vstupenky

1

Říjen

Švihla

PONEC - divadlo pro tanec
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 01-10-2019 20:00 01-10-2019 20:00 Czech republic/Europe Švihla Nápad na taneční sólo Terezy Hradilkové vznikl při práci na tanečním filmu Beating, natáčeném v pražském boxerském spolku Palaestra: „Fascinovalo mě, jak boxeři skáčou přes švihadlo. Líbila se mi lehkost, se kterou se pohybovali, rytmus, který střídali, pohyb rukou a nohou, který byl sám o sobě tancem. Nadchly mě i různé varianty skoků a přeskoků; perlou navíc byl pro mě zvuk švihadla, který tento pohyb doprovází,“ vysvětluje autorka projektu Tereza Hradilková.  Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. „Přeskakuješ sám sebe, překračuješ své hranice, nebo jsi naopak uvězněn v opakujícím se kruhu, ze kterého nelze vystoupit?,“ ptá se choreografka a tanečnice, jejíž inscenace Promenná/Variable (společně s izraelskou choreografkou Einat Ganz) byla ve světové premiéře uvedena na Festivalu 4 + 4 dny před sedmi lety a následně slavila úspěchy na mnoha prestižních tanečních přehlídkách v zahraničí.  V představení se mluví česky a anglicky, s anglickými titulky. PŘEDSTAVENÍ Švihla získalo na ČESKÉ TANEČNÍ PLATFORMĚ ocenění TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2017! Tři otázky pro Terezu Hradilkovou čtěte zde.    Po představení bude následovat promítání tanečního filmu Beating (6 min) Režisér: Kari Šulc Choreogrfie: Tereza Hradilková Hudba: Filip Míšek Ceny: Dances with Camera (první cena), Nu Video Dance (třetí cena) Husitská 24A/899 Praha Česká republika

#tanecpraha