SOUČASNÝ TANEC PRO TEENS - INTENZIVNÍ WORKSHOP

16

Červenec

16. + 17. + 18. červenec 2024 
STUDIO KRENOVKA 

 

Zveme vás na Intenzivní workshop současného tance vedený zkušenými lektory a předními tvůrci současné taneční scény - Věrou Ondrašíkovou a Danielem Iemolem. Workshop je určen všem zájemcům o současný tanec s minimálně dvouletou zkušeností se současným tancem. 

 

Daniele Iemolo | 14:00 - 15:30 

Lekce je koncipována jako zkoumání vlastního těla prostřednictvím spirálové dynamiky a kontaktu s podlahou. Po řízené rozcvičce se ponoříte do cvičení a her, jejichž cílem je zlepšit rytmus, prostorové vnímání, plynulost, sílu a pohyblivost. K dispozici bude zadaný materiál pro procvičování paměti a zdokonalování pohybů pomocí opakování a muzikality. Hodina vyvrcholí vytvořením rytmické choreografie, která bude náročná a zároveň příjemná. 

Daniel se tanci věnuje od svých 9 let. Studoval u choreografů Roberta Zappala a Emmy Scialfy. Poté se přestěhoval do Anglie, kde studoval tanec v Rambert School a v The Place. Jako tanečník spolupracoval s mnoha choreografy a choreografkami, jako jsou Paula Pinto (Portugalsko), Mimmo Miccolis (UK), Dorian Mallia (Malta), Monica Casadei (Itálie) atd. Od roku 2022 spolupracuje se souborem Věra Ondrašíková & kol.. Nejprve se podílel na projektu STORIES a nyní spolupracuje i na projektu CLOUDS. Studuje dramaturgii na Univerzitě v Genoe. 

 

Věra Ondrašíková | 15:45 - 17:15 

Lekce se zaměřuje na fyzický pohyb, práci s podlahou (floorwork), nekonečnou energii těla a jeho dynamiku. Posílíte tělo a rozvinete vlastní pohybové možnosti. Setkáte se se základy tvorby taneční choreografie. Získáte nové přátele. 

Věra vystudovala výtvarné gymnázium a poté obor choreografie na pražské HAMU. Je autorkou řady úspěšných projektů, např. Guide (2015), Witness (2021). Inscenace Guide získala na festivalu Česká taneční platforma 2016 Cenu diváka, Cenu za světelný design a pro Jara Ondruše cenu Tanečník roku, v roce 2017 byla zařazena do výběru 20 nejzajímavějších evropských tanečních projektů v rámci mezinárodní sítě Aerowaves a od té doby uvedena na mnoha zahraničních festivalech. Věra v současnosti vyučuje choreografii na Katedře tance a pohybové techniky na Katedře nonverbálního divadla HAMU. V roce 2022 založila soubor Věra Ondrašíková & kol..

 

Lekce na sebe budou navazovat, doporučujeme proto absolvovat všechny lekce od jednoho lektora.

V případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím e-mailu: adela.lipavska@tanecpraha.eu.

Vstupenky

    

16

Červenec

SOUČASNÝ TANEC PRO TEENS - INTENZIVNÍ WORKSHOP

Studio Krenovka (Praha)
14:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 16-07-2024 14:00 16-07-2024 14:00 Czech republic/Europe SOUČASNÝ TANEC PRO TEENS - INTENZIVNÍ WORKSHOP 16. + 17. + 18. červenec 2024  STUDIO KRENOVKA    Zveme vás na Intenzivní workshop současného tance vedený zkušenými lektory a předními tvůrci současné taneční scény - Věrou Ondrašíkovou a Danielem Iemolem. Workshop je určen všem zájemcům o současný tanec s minimálně dvouletou zkušeností se současným tancem.    Daniele Iemolo | 14:00 - 15:30  Lekce je koncipována jako zkoumání vlastního těla prostřednictvím spirálové dynamiky a kontaktu s podlahou. Po řízené rozcvičce se ponoříte do cvičení a her, jejichž cílem je zlepšit rytmus, prostorové vnímání, plynulost, sílu a pohyblivost. K dispozici bude zadaný materiál pro procvičování paměti a zdokonalování pohybů pomocí opakování a muzikality. Hodina vyvrcholí vytvořením rytmické choreografie, která bude náročná a zároveň příjemná.  Daniel se tanci věnuje od svých 9 let. Studoval u choreografů Roberta Zappala a Emmy Scialfy. Poté se přestěhoval do Anglie, kde studoval tanec v Rambert School a v The Place. Jako tanečník spolupracoval s mnoha choreografy a choreografkami, jako jsou Paula Pinto (Portugalsko), Mimmo Miccolis (UK), Dorian Mallia (Malta), Monica Casadei (Itálie) atd. Od roku 2022 spolupracuje se souborem Věra Ondrašíková & kol.. Nejprve se podílel na projektu STORIES a nyní spolupracuje i na projektu CLOUDS. Studuje dramaturgii na Univerzitě v Genoe.    Věra Ondrašíková | 15:45 - 17:15  Lekce se zaměřuje na fyzický pohyb, práci s podlahou (floorwork), nekonečnou energii těla a jeho dynamiku. Posílíte tělo a rozvinete vlastní pohybové možnosti. Setkáte se se základy tvorby taneční choreografie. Získáte nové přátele.  Věra vystudovala výtvarné gymnázium a poté obor choreografie na pražské HAMU. Je autorkou řady úspěšných projektů, např. Guide (2015), Witness (2021). Inscenace Guide získala na festivalu Česká taneční platforma 2016 Cenu diváka, Cenu za světelný design a pro Jara Ondruše cenu Tanečník roku, v roce 2017 byla zařazena do výběru 20 nejzajímavějších evropských tanečních projektů v rámci mezinárodní sítě Aerowaves a od té doby uvedena na mnoha zahraničních festivalech. Věra v současnosti vyučuje choreografii na Katedře tance a pohybové techniky na Katedře nonverbálního divadla HAMU. V roce 2022 založila soubor Věra Ondrašíková & kol..   Lekce na sebe budou navazovat, doporučujeme proto absolvovat všechny lekce od jednoho lektora. V případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím e-mailu: adela.lipavska@tanecpraha.eu. Husitská 22 Praha Česká republika
Foto: Barbora Doleželová
Foto: Barbora Doleželová
Foto: Barbora Doleželová
Foto: Jakub Červenka

#tanecpraha