Silent_Night#19: Paul Jebanasam / 9T Antiope / HRNS / THYME

Radio Wave / Genot Centre

Devatenáctá edice celonočních ambientních koncertů Silent_Night představí 20. září hned tři české koncertní premiéry. Exkluzivní popůlnoční vícekanálový live-set odehraje Paul Jebanasam, jedna z hlavních persón ikonického power ambient labelu Subtext Recordings. Stále výraznější současnou íránskou scénu na Silent_Night zastoupí v Paříži usídlená noise-folková dvojice 9T Antiope. Rovněž dvoučlenný projekt HRNS portugalských nadějí Rui P. Andrade a FARWARMTH přiveze do Prahy v rámci premiérového evropského turné svůj emo–drone. Domácí scénu tentokrát zastoupí zcela nový projekt THYME sourozenců Johany Kláry a Martina Dominika Kratochvílových kombinující živou hru na cimbál se současnou digitální produkcí.

Předprodej: 06/09/2019 v 10:00

Cena: 499 Kč (celonoční) / 249 Kč (koncertní část: 9T Antiope / THYME)

 

Producent a zvukový teoretik Paul Jebanasam, původem ze Srí Lanky, je vedle Emptyset a Rolyho Portera hlavní osobností stojící za berlínsko-bristolským labelem Subtext. Zapřisáhlý zvukový futurista a milovník sci-fi si libuje ve vytváření čirého chaosu, v nepředvídatelných zlomech a brutální digitální kompresi. Na Silent_Night Jebanasam chystá světovou premiéru speciálního popůlnočního vícekanálového vystoupení. Klidné spaní slíbit nemůžeme, pouze sny o elektrických ovečkách.

 

 

 

V Paříži usídlená íránská dvojice Sara Bigdeli Shamloo a Nima Aghiani vydává pod aliasem 9T Antiope silně nátlakové noise-ambientní opusy, ve kterých pod nánosem industriálních zvuků mizí a znovu se objevují terénní nahrávky, živě procesovaný zpěv a nástroje spojené spíše s folkovou hudbou. V letošním roce už stihli vydat sonicky nekompromisní album Nocebo u newyorského vizionářského labelu PTP (Purple Tape Pedigree) a také společnou desku Harmistice s prvním zástupcem íránské abstraktní scény v programu Silent_Night Siavashem Aminim.

https://9tantiope.bandcamp.com

 

 

Projekt HRNS založili v roce 2017 producenti Rui P. Andrade a FARWARMTH, kteří svými debuty pomohli dostat portugalskou scénu do hledáčku milovníků současného drone-ambientu. Po výrazných EPčkách na londýsko-slovenské značce ACR v letošním roce HRNS debutovali u Warm Winters ltd. s dlouhohrající prvotinou Naomi, na které kombinují melancholické emo drony s vokodérovými pastorálními zpěvy a jemnými field recordings.

https://hrns.bandcamp.com

 

 

Projekt THYME Martina Dominika a Johany Kláry Kratochvílových je výrazným novým jménem na domácí elektro-akustické scéně. Jejich sound designové koláže kombinované s živým cimbálem vydá na podzim brněnský label Nona records. Tradiční moravský hudební nástroj nebude chybět ani při jejich pražské koncertní premiéře.

https://soundcloud.com/martin-dominik-kratochv-l

 

 

Silent_Night#19 se uskuteční v noci z 20. na 21. září 2019 v pražském divadle PONEC, již tradičně pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové a s ranní tečkou v podobě snídaně od Marty Musilové aka Svačit Sotva Stačim. Autorem plakátu je britský grafik Patrick Savile.

Počet celonočních vstupenek je opět omezen pro 40 nocležníků. Předprodej „lůžkových vstupenek“ v ceně 499 Kč bude zahájen 6. září v 10:00 na GoOut.cz. Lístky na úvodní koncertní část s THYME a 9T Antiope budou kromě předprodeje dostupné také přímo na místě. 

Silent_Nignt#19 se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.

Vstupenky

( 9T Antilope. Photo: Cmutek Alba Ruperez )
( HRNS.)
( Paul Jebanasam.)
( 9T Antilope. Photo: Cashkan Naroozkhani)
( Paul Jebanasam. )
( 9T Antilope. Photo: Cmalthe Ivarsson)
( Thyme. Photo: Mizuki Nakeshu)
( Thyme. Photo: Mizuki Nakeshu)

#tanecpraha