2

Prosinec

KONCEPT

Petra Tejnorová, Tereza Ondrová, Sodja Lotker

REŽIE

Petra Tejnorová & kol. 

Dramaturgická konzultace

Sodja Lotker

CHOREOGRAFIE PRO HLASY

Tereza Ondrová , Masako Matsushita ,Ingvild Isaksen,  Petra Hauerová, Sally E. Dean, Fredrik Petrov, Jonathan Ibsen

VÝZKUM PROBÍHAL S UMĚLCI

Helena Arenbergerová, Tomáš Janypka, Matthew Rogers

TECHNICKÁ PRODUKCE

Katarína Morávek Ďuricová

ZVUKOVÁ SUPERVIZE

Jan Sedláček

ZVUKOVÝ DESIGN

Stanislav Abrahám

PRODUKCE

Temporary Collective / Daniela Řeháková

ASISTENT REŽIE

Roman Poliak

ASISTENT PRODUKCE 

Adina Hanáková

KOPRODUKCE

Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA - festival

DÉLKA

35-40 minut

PREMIÉRA

19.9. 16:00  + 17:30 Náměstí Václava Havla

SILENT je zvuková pětatřicetiminutová performance pro skupinu diváků, během níž tělo i mysl dostává pohybové instrukce. První audio začne jeden hlas, je následován dalším, a společně vytvářejí sérii hlasů, které se propojují v jednotné krajině myšlenek a pohybu. 

SILENT reaguje na pandemii viru Covid-19, na její dopad na veřejný prostor, na uzavřené hranice a nemožnost cestování, na obnaženou zranitelnost našich těl. Jak se my, jako jednotlivci v takovém světě navzájem propojujeme? Co si tělo pamatuje a co už si nepamatuje? Dokážeme vytvořit nové vazby?  Můžeme v takovém světě zažívat blízkost? Jak se naše těla změnila v této době? Tělo v hlavní roli - v prostoru mezi samotou a sdílením. Prozkoumejte s námi novou zkušenost!

Performance probíhá se sluchátky, které budou pro každého diváka připraveny k zapůjčení na místě. 

Projekt navazuje na další aktivity mezinárodního výzkumného projektu DANCING MUSEUMS, jehož je SILENT součástí. Pořadatelem je Tanec Praha ve spolupráci s GHMP a Národním divadlem. 

V představení se mluví anglicky.

Vstupenky

2

Prosinec

Silent

PONEC - divadlo pro tanec
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 02-12-2021 20:00 02-12-2021 20:00 Czech republic/Europe Silent SILENT je zvuková pětatřicetiminutová performance pro skupinu diváků, během níž tělo i mysl dostává pohybové instrukce. První audio začne jeden hlas, je následován dalším, a společně vytvářejí sérii hlasů, které se propojují v jednotné krajině myšlenek a pohybu.  SILENT reaguje na pandemii viru Covid-19, na její dopad na veřejný prostor, na uzavřené hranice a nemožnost cestování, na obnaženou zranitelnost našich těl. Jak se my, jako jednotlivci v takovém světě navzájem propojujeme? Co si tělo pamatuje a co už si nepamatuje? Dokážeme vytvořit nové vazby?  Můžeme v takovém světě zažívat blízkost? Jak se naše těla změnila v této době? Tělo v hlavní roli - v prostoru mezi samotou a sdílením. Prozkoumejte s námi novou zkušenost! Performance probíhá se sluchátky, které budou pro každého diváka připraveny k zapůjčení na místě.  Projekt navazuje na další aktivity mezinárodního výzkumného projektu DANCING MUSEUMS, jehož je SILENT součástí. Pořadatelem je Tanec Praha ve spolupráci s GHMP a Národním divadlem.  V představení se mluví anglicky. Husitská 24A/899 Praha Česká republika
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha