Roni Chadash (IS): GOOFY a Eva Urbanová (CZ/SK): THE ESSENCE

BAZAAR FESTIVAL

Choreografie, interpretace:

Roni Chadash

Manažerka zkoušení:

Dana Shoval

Hudba a zvuk:

Adam Gorlizki

Premiéra:

srpen 2016 .

Ocenění:

Cena poroty MASDANZA 2019.

Délka:

20 min

Jazyk:

jazykově bezbariérové

 

Choreografie, tanec:

Eva Urbanová

Text:

Eva Urbanová

Hudba:

Aid Kid

Podpořeno:

Nová Síť

Ocenění:

1. cena Solo Dance Contest Gdańsk 2022, Cena diváků Solo Tanz Theater Festival Stuttgart 2021

Délka:

20 min

Jazyk:

angličtina

Večer dvou sól. Dvě tanečnice, dvě ženská těla a dva silné hlasy.

Patří mi vůbec moje vlastní tělo? Není tělo jenom věcí, kterou nevlastním, která se mi oddálila natolik, že se s ní už nesmím spojit? Roni Chadash se s notnou dávkou sarkasmu ve své temné seanci GOOFY ptá na tíživé otázky spojené s objektivizací, “male gazem” i násilím. Brilantní sólo mrazící do hloubky kostí, představuje drsnou reflexi světa, ve kterém žijeme.

 

Mé tělo mi patří! Sólo stvořené z lepkavé želatiny a růžových růží, temných momentů a strašidelných tváří. Eva Urbanová v THE ESSENCE odhaluje svou přímočarost i uměleckou vyspělost. V pohybu hledá cestu ven z temnot plných pochybností a předsudků. A nachází v něm esenci vlastní vitality. Živelná a meditativní kreace nesená modro-fialovou hudbou skladatele Aid Kida.

 

 

Po představení veřejná moderovaná diskuse.
Představení je součástí festivalu BAZAAR.

 


Roni Chadash je izraelská tanečnice, choreografka a pedagožka. V roce 2014 se její tvorba otevřela světu skrze video projekt Spineless, který se rychle stal virálním. Chadash se ve své práci zaměřuje na dekonstrukci těla, zkoumání jednotlivých pohybů a stereotypů, která se na těla nabalují.

 

Eva Urbanová je původem slovenská choreografka a tanečnice, která se dlouhodobě zajímá o problematiku ženského těla a jeho emancipaci. Témata, která zpracovává jsou aktuální, týkají se lidského těla v kontextu společenských problémů, sociálních struktur a předsudků, ve kterých žijeme.

Vstupenky

Foto: Pini Snir
Foto: Maciej Moskwa

#tanecpraha