PULSAR & Tereza Krejčová, Jitka Čechová, Nikola Němcová

Jitka Čechová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre (2017). V rámci studia se zúčastnila taneční stáže v New York City (Professional Certificate Studies Program José Limón Dance Foundation), několika výzkumných studijních programů týkajících se současného tance (v Belgii a v Holandsku) a výzkumného pobytu v Číně (CEEC Summer Dance Camp 2017), zaměřeného na klasickou čínskou techniku, kung-fu, interpretaci a tvorbu. Vytvořila autorské představení transFormace a Nymfa, a dále také choreografii pro otevření sezóny v pražské Národní galerii (2015). Jako tanečnice spolupracovala na představení White piece (ch.:Sofia Krantz, Dny Jeruzaléma) a Pulsar (ch.: Michal Záhora). Jitka je také zakladatelkou projektu Tanec pod Jedličkou (Jedličkův ústav 2016, 2017). 

 

Nikola Němcová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre (2017). V rámci studijního programu se během jednoho semestru zúčastnila stáže na VŠMU v Bratislavě. Za sebou má spolupráci se slovinskou choreografkou Majou Delak. Pod jejím vedením vzniklo představení Another place. Podílela se na menších uměleckých událostech; performance na vernisáži Jiřího Matějů v galerii Hauch, interpretka při improvizovaném tanečně-hudebním večeru Moving Orchestra v Roudnici nad Labem. Záhy po absolvování Duncan Centre nastudovala Nikola nově choreografii Petry Hauerové Jak ke mně přichází. Dílo bylo uvedeno v obnovené premiéře po 21 letech v programu 25. výročí konzervatoře. Jako interpretka se dále podílí na představení Michala Záhory (Pulsar, 2017, Slavnost, 2018, Chrámový tanec, 2019). Dále se věnuje vlastní choreografické práci a výuce na ZUŠ v Pardubicích.

Tereza Krejčová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre (2018). Během studia absolvovala také půlroční stáž na Fontys Hogeschool voor de Kunsten v Tilburgu, Nizozemsku, a zúčastnila se mnoha tuzemských i mezinárodních workshopů. Jako tanečnice spolupracovala s choreografem Michalem Záhorou (Pulsar, 2017 a Slavnost, 2018) a Minem Tanakou – A Body (2017), nebo s hudebníkem Václavem Chalupským, se kterým úspěšně uváděla autorské sólo Nekrytě. Od roku 2018 je studentkou SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance v Rakousku. 
#tanecpraha