Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem za cílem zviditelnit nejen jednotlivé divadelní scény, ale i české divadlo jako takové.

Podtitulem 12. ročníku, který proběhne 23. března 2024, je „PROMĚNA”. 

Na toto téma naváže i program divadla PONEC s názvem „Proměny Roselyne”. Sobotním odpolednem a večerem vás provede francouzská tanečnice, choreografka a interpretka Cécile Da Costa

 

Proměny Roselyne
15:00 - 17:00 Pod kůží Roselyne (workshop) 

Cílem workshopu je umožnit účastníkům zkoumat postavu Roselyne ze stejnojmenného představení Cécile Da Costy. Objevit její rozpory, křehkost i sílu. Kdo je ta žena skrývající se za rostlinou? Jaké to je používat rostlinu jako masku?
Workshop bude rozdělen do dvou částí. První část bude zaměřena na probuzení těla a smyslů. Druhá část bude zaměřena na studium specifické řeči těla postavy a její přizpůsobení osobnosti a fantazii každého člověka.

Vstupenky na workshop ZDE.

Pokud máte zájem o představení i workshop, nabízíme vám zvýhodněnou vstupenku na obě akce

 

20:00 - 21:00 Cécile Da Costa: Roselyne (inscenace)

Žena jménem Roselyne hledá své místo; své místo v místnosti, své místo v očích ostatních, své místo v životě. Chce být neviditelná. Nechce rušit. Pochybuje. Vždy se za něčím schovává. Našla svou rostlinu.

Jedná se o poslední uvedení v divadle PONEC.

Vstupenky na představení ZDE.

Pokud máte zájem o představení i workshop, nabízíme vám zvýhodněnou vstupenku na obě akce

 

21:00 - 22:00 Tereza Vejvodová: Roselyne (krátký film + debata)

Audiovizuální báseň podle skutečného příběhu Roselyne, ženy, která zapomněla žít svůj život. Mohla být odrazem našich pochybností, rozhodnutí a možností, které jsme nevyužili. Jak se staneme sami sebou? Originální koncept a choreografie francouzské interpretky Cécile Da Costa.

 

Bar pro vás bude otevřen od 19:00.

#tanecpraha