Prezentace Dětského studia

Lektoři:

Barbora Látalová, Jana Látalová, Anna Romanovská - housle, Václav Kalivoda - pozoun

Účinkují:

děti navštěvující Dětské studio v sezóně 2022/2023

Produkce a komunikace :

Ilona Daňková, Martina Filinová

Světla:

Roman Douda

​Za podporu děkujeme:

MKČR, MHMP, PRAHA 3, MŠMT

 

Děkujeme všem rodičům, prarodičům i ostatním, že jsme se mohli pravidelně vídat, navzdory tomu, kde se PONEC nachází, a MHD nejezdí úplně přesně tak, jak bychom vždy potřebovali. Hlavně děkujeme všem dětem, které jsou báječné a nesmírně šikovné, o čemž se přesvědčíte na dnešní Prezentaci.

Veřejná prezentace Dětského studia divadla PONEC s názvem"Vodní hladina nemá vyplazenej jazyk ". Ukázka společné práce dětí s lektory během školního roku 2022/2023. Tentokrát na téma evoluce a co o ní vědí děti. Inspirovali jsme se pohybovou partiturou performerky Andrei Olsen. 

 

Účinkují: děti navštěvující Dětské studio v sezóně 2022/2023:

Nejmladší:
Alice Svobodová, Alisa Barath, Anna Smrkovská, Damian Albigi, Dora Pouzar, Emila Krutilová, Evelína Artnerová, František Švejda, Ida Suchá, Jola Švaňhalová, Josefína Zápalová, Josefína Janková, Jovanka Uhrinová, Julie Bártová, Magdaléna Velenová, Marianna Konzalová, Meda Hloušková, Michaela Seydlová, Natálie Dvořáková, Ola Suchá, Olga Skálová, Valentina Ravor, Veronika Miriam Durdilová, Vilém Švejda

Prostřední
Alice Lojkásková, Alžběta Sobotková, Daniela Součková, Eva Beranová, Františka Vronská, Johana Wanke, Jolana Casado, Klára Poláková, Kristián Libý, Lili Rikle Radosh Cungová, Marie Leforestier, Marie Bártová, Nina Svobodová, Noemi Rosamaria Klímová, Rozálie Hrušková, Oleksandra Reutova, Sofiya Dadaboeva, Tomáš Suchý, Venuše Altmannová, Vincent Votava, Zita Jandáková, Zora Nádvorníková, Žofie Jandová

Nejstarší
Alma Zuri, Alois Švejda, Alžběta Romanovská, Anna Evelína Drbolová, Beáta Romanovská, Ctibor Machek, Frída Roubalová, Josefína Zuzana Svobodová, Krištof Pehal, Leona Hodaňová, Lola Šarlota Drbolová, Maria Babická, Marie Motýlová, Matylda Čadová, Nela Krátká, Rozálie Ostrá, Antonie Vodenková

 

Jedna z reflexí “evolučního tance”, kterou napsala Nela Krátká, 13 let, nejstarší skupina Dětského studia ve šk. roce 2022/2023:

Byla jsem já, postupně se měnící ve verzi samy sebe před čím dál delší dobou. Tančila jsem sebe, jak bych vypadala, kdybych žila před miliardou let, milionem nebo před jinou dobou. Jediné, co se v průběhu opačné evoluce měnilo, byl můj fyzický vzhled. Představovala jsem si, co bych asi dělala, kdybych byla rypoš nebo buňka, jak bych se chovala a na konci (nebo na začátku, záleží, jak to berete) jsem neživým částicím a objektům dávala vlastnosti a charakter, a tím jsem si dobu lépe přiblížila a bylo mi snazší se do role vžít. U konce už jsem se cítila víc depresivně, když jsem si představovala, jak pusté to asi muselo být a jak hrozně těm objektům bylo, a tak jsem se to snažila rozžít a pomáhali mně i ostatní kolem, kteří byli vlastně jako osoby, jen v jiné formě.

Snažila jsem být celou dobu mnou, i když to znamenalo být buňka. Byla to moc zajímavá zkušenost a vzhledem k tomu, že ráda zkouším cokoliv nového, mě to bavilo. 

 

Přejeme vám hezký konec školního roku a krásné prázdniny!

 

 

Vstupenky

Foto: Michael Romanovsky
Foto: Michael Romanovsky

#tanecpraha