PONEC online: Witness

Věra Ondrašíková & Kolektiv (CZ)

Původní termín premiéry 1.12. 2020 v divadle PONEC

Nový termín uvedení: 16. 3. 2021

Koncept a choreografie:

Věra Ondrašíková
 

Účinkují:

Jaro Ondruš a David Králík
 

Dramaturgie:

Marta Ljubková
 

Hudba:

Filip Míšek
 

Světelný design:

Pavel Kotlík
 

Live programming:

Michal Rydlo
 

Kostýmy:

Hana Frišonsová
 

Scénografická spolupráce:

Dáda Němeček
 

Produkce:

Daniela Řeháková, Tomáš Grúz

 

Podpořili:

PONEC – divadlo pro Tanec, Ministerstvo Kultury ČR, Magistrát hl. města Prahy, Státní fond kultury ČR,  AV Media

Online setkání s týmem Věry Ondrašíkové k příležitosti uvedení nového projektu WITNESS

Přesně pět let od uvedení premiéry GUIDE, který měl od té doby šedesát repríz v Česku i po celém světě a získal několik mezinárodních ocenění, přichází choreografka Věra Ondrašíková s novým představením Witness. První impuls k tvorbě se objevil během rezidence v New Yorku před třemi lety s japonskou hudebnicí Ikue Mori, kdy nečekaně došlo ke změně plánů a umělkyně musely najít jinou podobu jejich spolupráce. Inspirace k Ondrašíkové přišla během procházky v Central Parku, kde pozorovala zahradníky prořezávající větvě a požádala je, aby jí jednu věnovali. Dvoumetrová větev se tak stala jejich jedinou rekvizitou. 

Z prvotního nápadu zůstal strom jako materiál i jako metafora. Jeho možnosti fyzikální, fyzické, estetické i symbolické pak Věra zkoumala spolu se svými spolupracovníky a hlavně s tanečníky Jarem Ondrušem a Davidem Králíkem. Někdejší newyorská náhoda tak způsobila, že se ústředním tématem její nejnovější inscenace stává opět člověk (jako v projektu GUIDE), tentokrát však v konfrontaci s netradičním jevištním “partnerem”.

Akce proběhne formou webináře pouze pro registrované diváky a nebude se streamovat. Nezapomeňte se proto registrovat ZDE

Vstup je zdarma. Chcete podpořit projekt? Můžete si pořídit dobrovolnou vstupenku. Při příspěvku nad 200 Kč máme pro vás navíc lístek na březnovou premiéru! 

 

 

 

Vstupenky

#tanecpraha