PONEC ONLINE: Proces

Dora Sulženko Hoštová

Námět a choreografie

Dora Sulženko Hoštová

Hrají, tančí

Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník

Dramaturgie

Marta Ljubková

PUSŤTE SI TANEC DOMŮ! 

Využijte jedinečnou příležitost zhlédnout online představení Proces, které mělo derniéru v říjnu roku 2018!  Kromě záznamu představení zpřístupníme také krátký film Proces (2015) v režii Johany Švarcové, který ironicky vypráví o kreativitě, finančním zázemí a dotacích v tanečním divadle. 

Představení předcházelo inscenaci Progres, kterou máme aktuálně na programu.

FILM ↓

Pokud chcete film zvětšit na celou obrazovku, otevřete si ho v novém okně ZDE a následně klikněte na ikonku v pravém dolním rohu.

 

PŘEDSTAVENÍ ↓
Prosíme omluvte sníženou kvalitu historického záznamu.

Pokud chcete záznam zvětšit na celou obrazovku, otevřete si ho v novém okne ZDE a následně klikněte na ikonku v pravém dolním rohu.
 

RÁDI BYSTE NÁS PODPOŘILI?

Představení je přístupné pro všechny zdarma, ale pokud byste chtěli podpořit umělce působící v divadle PONEC, velmi nás tím potěšíte. 
Podpořit umělce můžete na dárcovských platformách:
→ DONIO 
→ DARUJME
nebo tím v síti GoOut tím, že si koupíte "lístek" na představení. 

Veškeré podpory si nesmírně vážíme a děkujeme! 
 

O PŘEDSTAVENÍ

Projekt Dory Hoštové nabízí pohled na vznik díla z různých úhlů. Diváci zřídkakdy přemýšlejí o tom, co stojí za hotovým tanečním představením. Co by se však stalo, kdyby proces jeho vzniku sledovali? Co znamenají jednotlivé pohyby, jaký obsah nesou výraz a gesta, jak moc ovlivňuje dojem z představení zvuk a hudba?

A proč tak málo chodíme na tanec a mnohdy mu nerozumíme ...  bez příběhu, bez humoru, bez nadhledu... dost často pořád málo a přesto příliš moc,“ říká autorka Dora Hoštová, která v inscenaci také sama tančí. Inspirace proslulým románem Franze Kafky není náhodná. 

Kromě záznamu představení zpřístupníme také krátký film Proces (2015) v režii Johany Švarcové, který ironicky vypráví o kreativitě, finančním zázemí a dotacích v tanečním divadle. 

 

RECENZE

„Zázraky se dějí, pomyslela jsem si po několika minutách sledování Procesu Dory Sulženko Hoštové a Jana Čtvrtníka v Nodu. Co scéna, to překvapení. Skvělí a neokoukaní protagonisté, živý, aktivní sound (Johanka Švarcová), choreografie s minimem stereotypů, nepředvídatelná struktura a ošidně formulovatelné téma."
(Jana Návratová, Taneční zóna)

Vstupenky

( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)

#tanecpraha