Koncept, režie

Petr Boháč

Choreografie

Markéta Vacovská

Tanec

Markéta Vacovská

Hudba, zpěv

Lenka Dusilová

Scénografie

Petr Boháč, Jeník Bubal

Světelný design

Martin Špetlík

Produkce

Tereza Havlíčková, Barbora Kalinová, Jeník Bubal | Studio Damúza o. s., Bezhlaví o. s.

Koprodukce

UFFO – SCT, Experimentální prostor Roxy | NoD

Podpořili

UFFO – SCT, Hl. m. Praha, Státní fond kultury a MKČR, HAMU, Nadace Život umělce

Délka

50 min

Derniéra

17. 11. 2018

PUSŤTE SI TANEC DOMŮ!

Podívejte se už tento čtvrtek na záznam představení One Step Before the Fall, užijte si taneční zážitek z bezpečí domova a podpořte umělce, kteři nyní nemohou hrát! Představení mělo derniéru v roce 2018, a proto půjde o jedinečnou příležitost je zhlédnout.
Záznam bude dostupný do půlnoci! 

 

JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT?

Pokud byste si rádi zakoupili „vstupenku” a vyjádřili podporu umělcům a jejich týmům, můžete přispět libovolnou částkou na platformách:

→ DONIO.CZ    → DARUJME.CZ

Pomůžete nám i tím, že tuto akci budete sdílet se svými přáteli!

 

KOMU POMŮŽETE?

Umělcům „na volné noze“, což jsou všichni, kteří u nás pracují a nejenže pro vás tvoří taneční umění, ale také učí taneční a pohybovou výchovu na školách, vedou středeční studia pro děti, seniory a dospělé či učí na ZUŠ. Všechny tyto aktivity byly ze dne na den zrušeny bez nároku na kompenzaci. Bez vás pro ně následky nouzového stavu mohou být likvidační. Současná taneční scéna vás potřebuje

 

O PŘEDSTAVENÍ

„Létám jako motýl, bodám jako včela. Tvoje pěsti nemohou zasáhnout to, co tvoje oči neuvidí.“ Muhammad Ali

Hypnotická hlasová a zvuková vlna v podání zpěvačky Lenky Dusilové a choreografie Markéty Vacovské se v jediném momentu střetávají uprostřed boxerské arény. Multižánrový projekt tematizuje motiv boje, vyčerpanosti, projevů Parkinsonovy choroby a kolapsu. Věnováno Muhammadu Alimu a všem bojovníkům kolem nás.  

 

OCENĚNÍ

Nominace na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon
Ceny České taneční platformy 2013 - Markéta Vacovská, Tanečnice roku a Martin Špetlík, Světelný design roku
Herald Angel Award a nominace Total Theatre Award - Edinburgh Fringe 2013
Ceny divadelních novin 2012/13 - Petr Boháč, režie a koncept projektu (v kategorii Alternativní divadlo) a Markéta Vacovská, choreografie (v oboru Tanec a balet).

 

RECENZE

 „Nejde o žádný instantní taneček na krásu, doplněný boxerskými prvky, ale o silový tanec (neplést s křečovitým), sebevědomou a jasně vedenou performanci, v níž je znát práce každého svalu a kde je každý pohyb proveden tak, jako kdyby byl hlavním nositelem výrazu právě on a žádný jiný.“ 

(Jakub Novák, Aktualne.cz, 5. 12. 2012)

„Spojení obou osobností, napůl improvizované zvukové plochy vytvářené na syntezátor a zpěv Lenky Dusilové spolu s extrémně náročným fyzickým výkonem Markéty Vacovské plným pohybové fantazie a abstraktních obrazů odkrývajících existenciální roviny lidského těla i duše.” 
(Vladimír Hulec, Divadení noviny)

„Tanec Markéty Vacovské má v sobě výbušné momenty, tak jako byla výbušná Aliho osobnost i rétorika a přesto má vždy blízko k pádu na zem, tak jako když nejednou sám inkasoval k.o.” 
(Tomáš Kůs, CityOutPrague)

„Na scéně jsou jen dvě ženy a neskutečná energie. Jen tanec a zpěv, hudba, zvuk, žádná slova a přece vysloveno vše, co mělo.”
(Dominik Melichar, Divadení noviny)

„Dusilová osciluje mezi kytarovými melodiemi indie stylu s přídechem naděje a synchronizovanými válečnickými pokřiky. Její hlas a hudba jsou dokonalým doprovodem agresivní, manické energii a bojovnému tanci Markéty Vacovské." 
(Rachael Collins, Prague Film and Theatre Centre)

Vstupenky

( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)

#tanecpraha