PONEC ONLINE: Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru

Temporary Collective / T. Ondrová, P. Tejnorová a kol.

FAMILY FRIENDLY

Autoři dokumentu:

Žáci prvního a druhého stupně základní školy ( Helenka, Franta, Luka, Adéla, Lenka a další) ve spolupráci s tanečnicí a choreografkou Terezou Ondrovou, režisérkou Petrou Tejnorovou, kameramany Markem Bartošem a Dominikem Žižkou a produkční Lucií Račkovou.

Producent:

TANEC PRAHA - festival 

Partneři projektu

Vápenka Čertovy schody a.s., ZŠ Dobřichovice, Astronomický ústav AV ČR

Premiéra

1.6. 2017 v rámci Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA

Délka

45 min

Věk

Pro dospělé a děti od 6 let.

PUSŤTE SI TANEC DOMŮ!

Podívejte se tento týden s celou rodinou na film Haló, je tam někdo?, užijte si taneční kino z bezpečí obýváku a podpořte umělce, kteři nyní nemohou hrát. Odkaz na film zveřejníme v neděli 5. 4. a bude dostupný celý týden až do 12. 4., abyste sami vybrali nejvhodnější čas pro rodinnou projekci! 

 

Pokud chcete film zvětšit na celou obrazovku, otevřete si ho v novém okně ZDE a následně klikněte na ikonku v pravém dolním rohu.

 

JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT?

Podporu umělcům a jejich týmům můžete vyjádřit libovolnou částkou na platformách:

→ DONIO.CZ    → DARUJME.CZ

Pomůžete nám i tím, že tuto akci budete sdílet se svými přáteli!

KOMU POMŮŽETE?

Umělcům „na volné noze“, což jsou všichni, kteří u nás pracují a nejenže pro vás tvoří taneční umění, ale také učí taneční a pohybovou výchovu na školách, vedou středeční studia pro děti, seniory a dospělé či učí na ZUŠ. Všechny tyto aktivity byly ze dne na den zrušeny bez nároku na kompenzaci. Bez vás pro ně následky nouzového stavu mohou být likvidační.

Současná česká taneční scéna vás potřebuje!

 

O FILMU

Co má společné sci-fi a tanec? 

Kdo je Franta, Luka, Adéla, Lenka a Helenka?

Jak vypadaly stopy života na planetě Zemi před epidemii COVID 19?

Otevíráme archiv skupiny TEMPORARY COLLECTIVE – (Tereza Ondrová, Petra Tejnorová, Marek Bartoš a Dominik Žižka) a na několik dní pouštíme do virtuálního prostoru krátký dokument z roku 2017 - na kterém se autorsky podíleli žáci druhého stupně základních škol. Tento netradiční krátký film je určený nejenom dětem, ale i dospělým, kteří mají rádi sci-fi, tanec a další dobrodružství. Nejvzdálenější lidské sondy se dostávají za hranice sluneční soustavy, první zpráva nesla název PIONNEER 10  a byla odeslána v roce 1971, tyto zprávy nesou vzkazy pro případné mimozemské nálezce. Existuje v nekonečném kosmu další civilizace? 

Vstupenky

#tanecpraha