PONEC ONLINE: Generace X + otevřená diskuse s tvůrci díla a hosty

Michal Záhora

DEBATA

Moderuje:

Michaela Raisová (absolventka FF UK, performerka, režisérka, překladatelka, dramaturgyně a pedagožka, působící především na katedře autorské tvorby na DAMU, v uskupení CreWcollective a autorském duu Částečné znejistění)

Hosté:

Kamil Bouška (básník a jedna z osobností GX průzkumu), Tereza Krčálová (dramaturgyně díla), Yvona Kreuzmannová (ředitelka a zakladatelka Tance Praha z.ú. a divadla PONEC), Věrka Ondrašíková (choreografka, pedagožka, tanečnice z téže generace). Michal Záhora (choreograf, tanečník, pedagog, autor díla Generace X),

 

PŘEDSTAVENÍ

ZÁZNAM VZNIKL VE SPOLUPRÁCI S

   

KONCEPCE, CHOREOGRAFIE, REŽIE

Michal Záhora

NÁMĚT, VÝZKUMNÁ FÁZE, TVŮRČÍ SPOLUPRÁCE

Tereza Krčálová

ODBORNÁ KONZULTACE

Martin Buchtík (STEM ústav empirických výzkumů pro demokracii)

TVORBA A TANEC

Helena Arenbergerová

HUDBA

Tomáš Procházka

KOSTÝMNÍ SPOLUPRÁCE

Terezie Dvořáková

KURÁTOR PROJEKTU A PRODUKCE

Honza Malík & Pulsar z.s.

KOPRODUCENTI

Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec, Klášter Broumov – Vzdělávací a kulturní centrum

ZA PODPORY

MK ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Studio ALTA, Balada SITE

 

 

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI A PODPORU

Yvona Kreuzmannová a Markéta Perroud – Tanec Praha z.ú., produkční, PR a technický tým divadla PONEC, Aleš Freiwald, Klášter Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum, Lenka Ottová a Studio Dance Perfect, Dominik ŽižkaRomana Maliti ŠtorkováKarel KrálDáša ZbořilováDragan Dragin, Michaela RaisováPatrik HáblKarolína ŠnajdrováPetra ŠtěpánováŠtefan Bugi TóthEvženie BrabcováZuzana KubíčkováRomana Hozáková DJ Bobo.

PUSŤTE SI TANEC DOMŮ!

Blíží se poslední večer v našem online divadle! Generace X – otevřená diskuse s tvůrci projektu Generace X nejen k tématu a výzkumnému cíli inscenace, ale i o generační výpovědi jako takové.

Pokud se chcete diskuse zúčastnit a generační otázky položit hostům osobně, napište nám na online@tanecpraha.eu a přihlašovací údaje vám pošleme do mailu. Debatu budete moci sledovat živě i na našem Facebooku

Na diskusi naváže záznam ve vysoké kvalitě z živého přenosu Generace X z 23. dubna 2020, který vznikl ve spolupráci s MALL.TV. Záznam bude zároveň od 21:00 přístupný na tomto webu. 
 

Pokud chcete film zvětšit na celou obrazovku, otevřete si ho v novém okně ZDE a následně klikněte na ikonku v pravém dolním rohu.
 

RÁDI BYSTE NÁS PODPOŘILI?

Záznam bude přístupný pro všechny zdarma, ale pokud byste rádi podpořili tvůrcí tým a jeho další existenci, stále je taková možnost zde: 
→ DONIO 
→ DARUJME
Moc si toho vážíme a děkujeme! 

 

O PŘEDSTAVENÍ

Taneční sólo vyjadřující pocity generace, jejíž dětství zformoval přelom dvou epoch.

Dětství poznamenané společností přijatými restrikcemi a vzápětí jejich náhlým uvolněním. Rozbušená srdce a slyšitelný tep vlastní krve. Dospěl člověk, který ví, co chce, a ví, co nechce. Ale jeho kroky neurčuje pouze jeho vůle. Studená válka ještě neskončila. Žijeme v jejím stínu. Stále žijeme ve vyhrocených pozicích, ve kterých se snažíme o základní lidskou slušnost. K štěstí nám pomáhej Bůh. Vyhrává aktivní a ten, kdo se nebojí ukázat směr ostatním. 

40 let od narození, 30 let od převratu. Reflexe vlastního života na pozadí velké společenské změny. Taneční představení vychází z životní zkušenosti a světonázoru 20 významných osobností narozených v letech 1979-1980, které se v české společnosti úspěšně profilují v nejrůznějších oborech jako umění, věda a politika. 

 

Účastníci přípravné fáze

Vojtěch Bednář (sociolog, publicista a vysokoškolský učitel), Ondřej Beránek (filmový producent), Kamil Bouška (básník), Vojtěch Dlask (klavírista, skladatel a dramaturg), Daniel Erhardt (klavírista), Lucie Ferliková (malířka), Lucie Kunzová Filimonova (malířka), Jan Farský (politik), Jiří Havelka (režisér a herec), Jiří Honzírek (divadelní režisér), Tomáš Hrůza (multimediální umělec, pedagog a nakladatel), Martin Jemelka (historik a publicista), Adéla Laštovková-Stodolová (choreografka, režisérka), Judita Matyášová (novinářka, spisovatelka a kulturní manažerka), Tomáš Měcháček (herec), Romana Maliti Štorková (teatroložka, překladateka), Hana Polanská-Turečková (tanečnice a choreografka), Pavel Turek (hudební publicista, novinář), Kateřina Tučková (historička umění, spisovatelka, dramatička a publicistka), Petr Vaněk (herec), Ondřej Závodský (právník a státní úředník).

Vstupenky

Photo: Dragan Dragin
Photo: Dragan Dragin

Související představení

Obrat konce

Michal Záhora
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha