12

Prosinec

Tvůrčí tým

Tvorba, tanec

Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Andrea Opavská, Helena Araújo, Halka Třešňáková, Martin Talaga

Režie

Petra Tejnorová

Dramaturgie

Marta Ljubková

Scénografie

Adriana Černá

Lighting design

Katarína Ďuricová

Sound design

Dominik Žižka

Přípravné dílny

Jaro Viňarský, Matthew Rogers, Peter Šavel

Producent

VerTeDance, danceWATCH / Karolína Hejnová

Za podpory

MHMP, MKČR, METROSTAV, Tanec Praha / PONEC – divadlo pro tanec, ALT@RT z.ú.

Délka

80 min

Upozornění: Představení obsahuje nahotu.

Stručný manuál pro vystrašené diváky.

Několik lekcí o jednom ohroženém druhu.

Tělesný dokument o současném tanci.

 

Dá se tak abstraktní umění, jako je tanec, vysvětlit? A dá se vysvětlit třeba rovnou tancem? Petra Tejnorová, režisérka, která setrvale překračuje žánry a ve své tvorbě hledá vždy to nejlepší médium na vystižení svého tématu, se spojila se skupinou VerTeDance – a vznikl „stručný manuál pro vystrašené diváky“.

 

Neboli pokus, jak těm, kteří se tance obávají, poskytnout „návod“ na překonání strachů. Ironie, s níž Petra Tejnorová (ostatně jako i skupina VerTeDance) ráda pracuje, se skrývá i v další vysvětlující větě anotace: „Několik lekcí o jednom ohroženém druhu.“ Bude to tedy dokument, bude to i osobní zpověď, ale bude to hlavně hra s divákem – tím vystrašeným i tím tanečně velmi zběhlým. Na projektu s názvem Pojďme na tanec! autorsky spolupracují Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Andrea Opavská, Martin Talaga, Helena Araújo a Halka Třešňáková.

 

Recenze

Představení Pojďme na tanec! ukázalo, že není třeba se ho bát. Cílem bylo zřejmě také vyzdvihnout pestrost a proměnlivost tohoto umění, které plně závisí na interpretech. A to se podařilo i díky rozmanité skladbě tanečníků. Svěží, humorné, odlehčené, a přesto se zásadním sdělením. Psáno z představení 11. prosince 2017, divadlo Ponec. Pojďme na tanec!  

Daniela Machová,Taneční aktuality

Vstupenky

12

Prosinec

POJĎME NA TANEC!

PONEC - divadlo pro tanec
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 12-12-2019 20:00 12-12-2019 20:00 Czech republic/Europe POJĎME NA TANEC! Stručný manuál pro vystrašené diváky. Několik lekcí o jednom ohroženém druhu. Tělesný dokument o současném tanci.   Dá se tak abstraktní umění, jako je tanec, vysvětlit? A dá se vysvětlit třeba rovnou tancem? Petra Tejnorová, režisérka, která setrvale překračuje žánry a ve své tvorbě hledá vždy to nejlepší médium na vystižení svého tématu, se spojila se skupinou VerTeDance – a vznikl „stručný manuál pro vystrašené diváky“.   Neboli pokus, jak těm, kteří se tance obávají, poskytnout „návod“ na překonání strachů. Ironie, s níž Petra Tejnorová (ostatně jako i skupina VerTeDance) ráda pracuje, se skrývá i v další vysvětlující větě anotace: „Několik lekcí o jednom ohroženém druhu.“ Bude to tedy dokument, bude to i osobní zpověď, ale bude to hlavně hra s divákem – tím vystrašeným i tím tanečně velmi zběhlým. Na projektu s názvem Pojďme na tanec! autorsky spolupracují Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Andrea Opavská, Martin Talaga, Helena Araújo a Halka Třešňáková.   Recenze Představení Pojďme na tanec! ukázalo, že není třeba se ho bát. Cílem bylo zřejmě také vyzdvihnout pestrost a proměnlivost tohoto umění, které plně závisí na interpretech. A to se podařilo i díky rozmanité skladbě tanečníků. Svěží, humorné, odlehčené, a přesto se zásadním sdělením. Psáno z představení 11. prosince 2017, divadlo Ponec. Pojďme na tanec!   Daniela Machová,Taneční aktuality Husitská 24A/899 Praha Česká republika

#tanecpraha